Koronawirus. Na dworcach PKP będą IZOLATKI dla podejrzanych o zakażenie! Na liście cztery miasta z regionu!

11 marca 2020 , Tagi: kolej , transport

Biuro prasowe PKP poinformowało, że w 43 miastach w całej Polsce na dworcach kolejowych powstaną specjalne pomieszczenia służące do izolacji osób potencjalnie zakażonych koronawirusem. Będą one tam oczekiwać na przybycie służb medycznych. Na liście znalazły się cztery miasta ze wschodniej Małopolski.

– Administratorzy dworców otrzymali dyspozycje, by w miarę możliwości wytypować w obiektach miejsca, w których mogłyby przebywać osoby z podejrzeniem zakażenia koronowirusem do czasu przybycia służb medycznych. Obecnie takie pomieszczenia znajdują się na około 40 dworcach w kraju – napisało w komunikacie biuro prasowe PKP.

Na liście znalazły się cztery miasta ze wschodniej Małopolski: Tarnów, Brzesko Okocim, Bochnia i Nowy Sącz. Specjalne pomieszczenia mają służyć izolacji osób, które mogą być zakażone koronawirusem, do czasu uzyskania przez nie opieki medycznej. 

Podobne środki ostrożności mają być wprowadzone również w samych pociągach. Także tam osoby podejrzane o zakażenie mają być izolowane od pozostałych podróżnych. W takich przypadkach pociągi mogą być zatrzymywane w miejscach, które umożliwią dojazd służb ratowniczych w sposób pozwalający maksymalnie ograniczyć ryzyko kontaktu potencjalnie chorego podróżnego z innymi osobami przebywającymi w pociągu i na stacji.

Artykuł: https://www.se.pl/tarnow/koronawirus-na-dworcach-pkp-beda-izolatki-dla-podejrzanych-o-zakazenie-na-liscie-cztery-miasta-z-regionu-aa-Dg8N-mk8U-wx11.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej