Koronawirus. Kontrole biletów parkingowych w strefie płatnego postoju w Tarnowie wstrzymane do świąt.

30 marca 2020 , Tagi: drogi , koronawirus , parkingi

Tarnowski magistrat postanowił przedłużyć okres zawieszenia kontroli biletów parkingowych. Mandaty za ich brak nie będą wystawiane przynajmniej do świąt Wielkanocnych.

W połowie marca władze miasta podjęły decyzję, że do końca miesiąca nie będzie kontroli biletów parkingowych. Mieszkańcy przez ostatni tygodnie nie musieli więc obawiać się mandatów, jeśli za szybą samochodu nie zostawili odpowiedniego druku z biletomatu.

Wnioskowali o to mieszkańcy i radni, którzy argumentowali, że obecnie bezpieczniejsze są dojazdy do pracy samochodami niż komunikacją miejską.

W związku z przedłużeniem w całym kraju stanu epidemii do świąt Wielkanocnych, magistrat do tego czasu nie przywróci kontroli na miejskich parkingach. – W dobie kryzysu i problemów, które dotknęły nas wszystkich, nie będziemy ludzi dodatkowo stresować opłatami za parking – mówi Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa.

Urzędnicy podkreślają jednak, że pomimo braku kontroli opłata parkingowa nie została zniesiona i zachęcają do jej uiszczania.

Artykuł: https://tarnow.naszemiasto.pl/koronawirus-kontrole-biletow-parkingowych-w-srefie-platnego/ar/c1-7626017

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej