Koronawirus. Kina w Tarnowie szykują się na otwarcie?

29 maja 2020 , Tagi: kultura

Zgodnie z rządowymi wytycznymi od 6 czerwca widzowie będą mogli wrócić do kin. Do otwarcia w przyszłą sobotę przygotowuje się kino Marzenie w Tarnowie. Z kolei na uruchomienie kina w Centrum Sztuki Mościce i multipleksu Cinema 3D w Galerii Tarnovia będzie trzeba jeszcze poczekać.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi od 6 czerwca będzie możliwe odmrożenie kin. Jednak nie wszyscy organizatorzy skorzystają z tej możliwości. Na pewno od przyszłej soboty po trzymiesięcznej przerwie dla widzów ma być dostępne kino Marzenie w Tarnowie. Otwarcia nie mogą doczekać się nie tylko kinomani, ale i pracownicy. Straty spowodowane zamknięcie obiektu przez epidemię koronawirusa sięgają 250 tys. zł

– Trwają intensywne przygotowania to tego by było bezpiecznie zarówno dla widzów, ale jak i pracowników. Chcemy zacząć od dwóch seansów dziennie – mówi Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.

Kino marzenia dysponuje 327 miejscami, teraz zgodnie rządowymi z wytycznymi, będzie mogło być zajęta tylko połowa foteli. Według ustaleń widzowie będą zajmować co drugie miejsce, a w obiekcie udostępnione zostaną także płyny do dezynfekcji rąk.

Bilety na seanse będzie można kupić przez internet, ale też i na miejscu w kasie. – Ze względów bezpieczeństwa preferujemy kupowanie ich przez internet, a jeśli jest to niemożliwe to płacenie w sposób bezgotówkowy – mówi Tomasz Kapturkiewicz.

Więcej: https://tarnow.naszemiasto.pl/koronawirus-kina-w-tarnowie-szykuja-sie-na-otwarcie/ar/c1-7727825

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej