Kiełbaska z ogniska

13 listopada 2021 , Tagi: nadleśnictwo , region , rekreacja

Choć urządzenia grillowe zawładnęły już dawno wyobraźnią rodaków, to wciąż są jeszcze zwolennicy tradycyjnego ogniska, połączonego z biesiadą i pieczeniem kiełbasek, czy też ziemniaków.

 

Z myślą o nich nadleśnictwa wyznaczają na swoim terenie miejsca do rozpalania ognisk. Tarnowianie najbliżej mają do propozycji Nadleśnictw Gromnik i Dąbrowa Tarnowska. Nadleśnictwo Gromnik przygotowało siedem miejsc na ogniska, zlokalizowanych w obrębie terenów biwakowania w leśnictwach: Bieśnik (w Borowej), Kąśna Górna (w Jastrzębi), Bistuszowa (w Joninach), Pleśna (w Lubince), Zalasowa (w Tuchowskim Lesie i Trzemesnej) oraz Skrzyszów (w Kruku). Z kolei Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska zaprasza do korzystania z wyznaczonych miejsc w leśnictwach: Dulcza (w rejonie strefy „Zanocuj w lesie”), Smyków (w pobliżu postoju pojazdów), Podborze (na polanie przy parkingu), Bratucice (na terenie wiaty edukacyjnej „Hubertówka”) i Wierzchosławice (na polanie u wejścia na ścieżkę przyrodniczą „Lasy Wierzchosławickie”).

Leśnicy zapraszają i apelują o przestrzeganie przepisów pożarowych i regulaminu zamieszczonego na stronach internetowych nadleśnictw. Kiełbaski z ogniska smakują znacznie lepiej niż z grillowego rusztu. Aby tak pozostało, warto pamiętać o zachowaniu porządku i bezpieczeństwa na leśnych terenach.

 

Więcej: https://www.temi.pl/region/kielbaska-z-ogniska/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej