Kapustka piłkarzem Leicester City
To już oficjalne. Bartek Kapustka, wychowanek Tarnovii, został piłkarzem Leicester City. Dzisiaj, 3 sierpnia, angielski klub potwierdził transfer 19-latka.
Przypomnijmy, że Bartoszem Kapustką zagraniczne kluby zainteresowały się już podczas eliminacji do mistrzostw Europy. Wówczas pytał o niego m.in. Juventus Turyn. Po udanym debiucie 19-latka podczas EURO we Francji do Cracovii napłynęły oferty z klubów angielskich – z Leicester City i Evertonu. Pojawiły się też informacje, że o Polaka dopytują Liverpool oraz Southampton.
Młodego wychowanka Tarnovii, po jego udanym występie na EURO w meczu Polska-Irlandia Północna, pochwalił m.in. Gary Lineker, były reprezentant Anglii. Lineker na swoim profilu na Twitterze napisał wówczas, że 19-latek jest „cudownie utalentowany” i że będzie o nim głośno.
Dodajmy, że Kapustka w reprezentacji Polski zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku w spotkaniu przeciwko drużynie Gibraltaru.