Jeszcze w październiku ma ruszyć w Tarnowie kurs prawa jazdy dla osób niesłyszących i słabosłyszących

13 października 2021 , Tagi: prawo jazdy

To już druga edycja kursu prawa jazdy tłumaczonego na język migowy.

Dziesięć młodych osób może skorzystać z tej formy pomocy w codziennym poruszaniu się po drogach – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz niesłyszących.

– Będzie to przeprowadzone w jednej ze szkół na terenie Tarnowa. Potem egzaminy razem z tłumaczem języka migowego będą dedykowane tej młodzieży.

Kurs organizuje tarnowska Fundacja Pomagamy Głuchym.

Osoby niesłyszące mogą skorzystać z dofinansowania kursu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dodajmy, że można także skorzystać z kolejnego kursu języka migowego.

– Dla osób, które mają w swoim otoczeniu rodzinnym osoby słabosłyszące lub też osoby głuche, czy też w sąsiedztwie i pragną nawiązać z nimi kontakt. To kurs dla słyszących, aby pomagać głuchym.

Kurs zawiera 60 lekcji, a w ramach wykładów będzie można dowiedzieć się jak osoby niesłyszące funkcjonują w swoim środowisku.

Chętni mogą kontaktować się w tej sprawie poprzez profil facebookowy Fundacji Pomagamy Głuchym lub poprzez stronę internetową fundacji.

 

Więcej: https://www.rdn.pl/news/jeszcze-w-pazdzierniku-ma-ruszyc-w-tarnowie-kurs-prawa-jazdy-dla-osob-nieslyszacych-i-slaboslyszacych 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej