Jak zrobić maseczkę ochronną bez szycia? Banalnie prosty i szybki sposób!

15 kwietnia 2020 , Tagi: ciekawostki , koronawirus

Od najbliższego czwartku będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Można to zrobić nie tylko za pomocą maseczki ochronnej, ale też szalika, chusty lub komina. Podpowiadamy jak zrobić maseczkę ochronną w niecałą minutę.

– Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej – zapowiedział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. – Nie mówimy, że musi być to maseczka, może być to chustka, może być to szalik.

Nie da się ukryć, że maseczki są wygodniejsze w noszeniu niż szaliki i chusty, szczególnie teraz, gdy temperatury za oknem dochodzą do 20 stopni Celsjusza. Maseczki ochronne można kupić w wielu pasmanteriach i w zakładach krawieckich. Praktyczną wielorazową maseczkę możecie też w banalny sposób zrobić sami. Co ważne, bez użycia igły i nici! Zaoszczędzicie w ten sposób zarówno pieniądze, jak i nerwy związane z poszukiwaniem maseczek w sklepach.

Do wykonania takiej maseczki potrzebujesz:

  • Kawałek tkaniny – może być bandana
  • 2 gumki do włosów lub gumki recepturki
  • Nożyczki

Kilkakrotnie złóż materiał wzdłuż, nawiń na dwa jego końce gumki, a następnie złóż zewnętrzne końce do środka. Gotowe! Gumki użyj jako uchwyty na uszy.

Film instruktażowy opublikowała na swoim kanale YouTube CDC – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Dr Jerome Adams, naczelny lekarz USA, pokazał jak w zaledwie 40 sekund zrobić maseczkę ochronną z pociętego bawełnianego t-shirta i dwóch gumek.

Artykuł: http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/282026#Jak-zrobi%C4%87-maseczk%C4%99-ochronn%C4%85-bez-szycia?-Banalnie-prosty-i-szybki-spos%C3%B3b!

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej