Izraelska młodzież nie przyjedzie zimą do Polski na wycieczki edukacyjne

16 listopada 2023 , Tagi: Izrael

Ministerstwo Edukacji Izraela poinformowało, że odwołuje wycieczki edukacyjne młodzieży izraelskiej do Polski zaplanowane na miesiące zimowe. Jako powód resort podał względy bezpieczeństwa. Od czasu rozpoczęcia konfliktu zbrojnego między Izraelem a Hamasem, Izrael odnotowuje wzrost nastrojów antysemickich w poszczególnych częściach świata, dochodzi też do aktów przemocy wymierzonych w Izraelczyków.

W najbliższych tygodniach do naszego kraju miało przyjechać około 215 grup liczących w sumie 24 tys. młodzieży i nauczycieli, by uczyć się o historii najnowszej narodu żydowskiego. Resort edukacji Izraela oświadczył, że znajdzie alternatywę dla wycieczek, organizując zajęcia, które „połączą pamięć o Holokauście z więzią z ludźmi, narodem oraz wartościami, takimi jak wolontariat i spójność społeczna”. Gwoli ścisłości. Ministerstwo odwołało tylko wyjazdy zaplanowane na zimę. Wycieczki z terminem realizacji latem 2024 póki co pozostają w mocy.

Dla przypomnienia, wycieczki edukacyjne dla młodzieży izraelskiej w Polsce powróciły po 3-letniej przerwie w tym roku.

Więcej: http://wiadomosciturystyczne.pl/aktualnosci/7224,0,8,,izraelska_mlodziez_nie_przyjedzie_zima_do_polski_na_wycieczki_edukacyjne.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej