Internetowa lekcja historii już gotowa. W Muzeum w Dołędze powstał film

14 stycznia 2021 , Tagi: ciekawostki , Muzeum

Film edukacyjny jest już dostępny w sieci. Muzeum Dwór w Dołędze zakończyło prace nad internetową lekcją historii. To niezwykły film o życiu i zwyczajach Krakowiaków Wschodnich. Obraz powstał w oparciu o jedną ze stałych ekspozycji etnograficznych, w chacie chłopskiej z początku XIXw. Czego można się dowiedzieć? Sprawdź!

Aby lekcja była ciekawa i przyjemna w odbiorze twórcy postawili na paradokumentalny film, który opowiada o życiu i zwyczajach Krakowiaków Wschodnich. Obraz powstał w oparciu o jedną ze stałych ekspozycji etnograficznych oddziału Muzeum Okręgowego w Dołędze, która prezentowana jest w chłopskiej chacie z początku XIX wieku. Wszystko po to, by przybliżyć historię regionu i zachęcić mieszkańców do odwiedzania oddziału w dworze, kiedy ograniczenia związane z epidemią koronawirusa wreszcie pozwolą na wpuszczanie zwiedzających do pomieszczeń muzealnych.

Więcej: https://www.eska.pl/tarnow/internetowa-lekcja-historii-juz-gotowa-w-muzeum-w-doledze-powstal-film-edukacyjny-aa-x6n9-FyVf-eKgu.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej