Inteligentny Systemu Transportowy ma kierować ruchem w Tarnowie jeszcze w tym roku. Pomoże znaleźć parking i rozładuje korki?

29 listopada 2020 , Tagi: drogi , inwestycje , Tarnów , transport

Trwają ostatnie prace związane są z wdrażaniem w Tarnowie Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS). Nowy system zacznie działać w mieście jeszcze w grudniu. Ma usprawnić ruch, pomóc w znalezieniu wolnego miejsca na parkingu, a spóźnionym w korkach autobusom nadrobić opóźnienia.

Inteligentny System Transportu na ulicach Tarnowa

Firma, która zajmuje się wdrażaniem w Tarnowie Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) miała czas na zakończenie prac do końca tygodnia. Wstępnie zakładano, że uda się to zrobić nawet dwa tygodnie wcześniej, ale plany pokrzyżował koronawirus.

– Załoga, która montuje sterowniki rozchorowała się i musieliśmy przesunąć ten termin – wyjaśnia Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie,

Zgodnie z ostatecznymi ustaleniami, termin upłynął w piątek (27 listopada). Nie oznacza to jednak, że elektronika od razu zacznie pracować. Miasto ma bowiem trzy tygodnie na obiór inwestycji i sprawdzenie czy wszystko działa jak należy. Jeśli przeszkód nie będzie, w połowie grudnia ITS powinien zostać uruchomiony.

– Skróci na pewno czas przejazdu po mieście, poprawi się też płynność ruchu – podkreśla Artur Michałek. – Patrząc jednak na doświadczenia innych miast, aby ten system w pełni zafunkcjonował i wykorzystywał wszystkie swoje możliwości, potrzeba co najmniej pół roku – zastrzega.

Artykuł pochodzi z serwisu tarnow.naszemiasto.pl i jest w całości dostępny tutaj.  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej