Inauguracja roku akademickiego w tarnowskim seminarium

1 października 2020 , Tagi: Religia

Stu dziesięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie rozpoczęło nowy rok akademicki i formacyjny. Na pierwszym roku jest 26 kandydatów do kapłaństwa.

„Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” – takie jest hasło nowego roku – ogłosił biskup tarnowski Andrzej Jeż, który przewodniczył Mszy św. w seminaryjnej kaplicy.

– Pragnę podkreślić wartość Eucharystii nawiązując do roku duszpasterskiego w Polsce. Chcemy skoncentrować się na Eucharystii, która jest źródłem, szczytem życia chrześcijańskiego i podstawą formacji do kapłaństwa – dodaje biskup.

To 199. rok formacji w tarnowskim seminarium.

Jest radość z nowych powołań, na pierwszym roku mamy 26 alumnów – mówi rektor ks. Jacek Soprych. – To dla nas wielka radość i wdzięczność Panu Bogu za każdego kandydata. Jest w nich odwaga, żeby pójść za Chrystusem i realizować powołanie, które odkrywają w sercu – podkreśla.

Alumni, jak mówią chętnie wrócili do seminarium i rozpoczynają czas nauki i formacji.

Jest radość ze spotkania i powrotu do seminaryjnej wspólnoty. My alumni roku piątego będziemy się przygotowywać do święceń diakonatu, więc to będzie ważny rok – mówi alumn Dawid Basta. Diakon Piotr Ryndak dodaje, że to już ostatnie przygotowanie do święceń kapłańskich i kończenie pracy magisterskiej.

Nowy rok formacyjny będzie też przygotowaniem do jubileuszu 200-lecia istnienia tarnowskiego seminarium, który będzie obchodzony w przyszłym roku.

Więcej: Inauguracja roku akademickiego w tarnowskim seminarium. – www.rdn.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej