IATA wprowadzi aplikację mobilną ułatwiającą podróże w czasie pandemii

11 stycznia 2021 , Tagi: transport lotniczy

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ujawniło kluczowe elementy aplikacji mobilnej, która pozwoli na bezpieczne podróże w czasie pandemii. Aplikacja będzie zawierała wytyczne rządów określonych krajów destynacji oraz ułatwi zarządzanie i planowanie międzynarodowych podróży.

Uruchomienie aplikacji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. Ponadto aplikacja obsługiwana będzie zarówno przez system Android jak i iOS.

„Przeprowadzanie testów na obecność koronawirusa stanowi obecnie rozwiązanie, które pozwala na bezpieczne przemieszczanie się. Jednak takie rozwiązanie stopniowo zostanie zastąpione przedstawieniem oświadczenia o przebytym szczepieniu” – informuje dyrektor generalny IATA, Alexander de Juniac.

IATA zaznacza, że kluczowymi elementami przy tworzeniu aplikacji jest zapewnienie m.in. ochrony prywatności danych osobowych i uwzględnienie globalnych standardów przyjętych przez krajowe rządy.

Ponadto aplikacja ułatwił bezkontaktową procedurę w czasie odbywania podróży, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

więcej: http://ttg.com.pl/iata-wprowadzi-aplikacje-mobilna-ulatwiajaca-podroze-w-czasie-pandemii/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej