Gut-Mostowy: pomoc dla turystyki na podstawie rozporządzenia – będzie szybciej uruchomiona

21 listopada 2020 , Tagi: turystyka

Zwolnienie z ZUS, postojowe, dopłaty do wynagrodzeń i mikrodotacje na podstawie przepisów zawartych w tarczy branżowej będą wypłacane na podstawie rozporządzenia – mówi PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że oznacza to szybsze uruchamianie pomocy.

Wiceminister ma nadzieję, że sytuacja epidemiczna pozwoli, by “w końcu grudnia, styczniu otwarto branżę narciarską oraz inne usługi hotelowe”.

Wiceszef MRPiT odniósł się do uchwalonego w czwartek przez Sejm pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, tzw. antykryzysowej tarczy branżowej. Zwolnienie ze składek ZUS za listopad; 2080 zł jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego; 2 tys. zł dopłaty dla firm do każdego miejsca pracy, w tym umowy zlecenie; do 5 tys. zł dotacji; czy zawieszenie opłaty targowej w 2021 r. ma on pomóc firmom z branż najbardziej dotkniętych skutkami II fali pandemii. W tarczy branżowej, która trafi pod obrady Senatu, znalazły się też rozwiązania skierowane do branży turystycznej.

więcej na temat pomocy rządowej dla branży turystycznej: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/gut-mostowy-pomoc-dla-turystyki-na-podstawie-rozporzadzenia-bedzie-szybciej-uruchomiona/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej