Google Street View w Tarnowie!

17 października 2011 , Tagi: promocja

W ubiegłym tygodniu po Starym Mieście w Tarnowie jeździł trójkołowiec Google, który fotografował nasze miasto!

Google pracuje nad przygotowaniem usługi Street View dla Polski i konsekwentnie fotografuje kolejne lokalizacje. W minionym tygodniu trójkołowiec Google gościł na ulicach Tarnowa, dokumentując miejsca niedostępne dla samochodów czyli głównie tarnowską starówkę. W kolejnym etapie tworzenia usługi ulice miasta będą fotografowane ze specjalnego samochodu Street View. Podczas pobytu w Tarnowie Google street view pomoc merytoryczną i logistyczną zapewniało Tarnowskie Centrum Informacji. Termin wizyty był zachowany w tajemnicy ze względu na wymogi Google fotografowania „naturalnego” życia miasta.

Trójkołowce Google trafią do miejsc, które znalazły się w finale zakończonego niedawno plebiscytu „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View”. Internauci oddali w plebiscycie ponad 115 tys. głosów, a zwycięzcą została ulica Piotrkowska w Łodzi. Dzięki temu zdjęcia ul. Piotrkowskiej zostaną zaprezentowane na Mapach Google jako pierwsze z Polski.

Ogromne zainteresowanie plebiscytem i aktywność lokalnych społeczności przerosły nasze oczekiwania. Chcielibyśmy więc uhonorować miejsca, które znalazły się w finale plebiscytu i pokazać je w Street View – mówi Marta Jóźwiak z Google Polska. Staramy się też zrealizować więcej zdjęć z tych miast przy wykorzystaniu samochodów, a także odwiedzić kolejne miejsca z finałowej listy (www.google.pl/streetview/polska ). Udało nam się już przekonać do tego zespół Street View.

Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane na wszystkich 7 kontynentach, łącznie w 27 krajach, w tym specjalne zdjęcia licznych atrakcji turystycznych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej