Gdzie w Tarnowie powstaną nowe ścieżki rowerowe

13 września 2020 , Tagi: ścieżki rowerowe

TARNÓW. Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji. Rowerzyści zwracają jednak uwagę, że choć w Tarnowie przybywa udogodnień dla nich, to jednak te 73,13 km ścieżek rowerowych to niby sporo, ale ciągle mało.
Ścieżek rowerowych przybywa i przybywać będzie – podkreśla prezydent Roman Ciepiela, który często rekreacyjnie wsiada na siodełko, ale również sprawdza w ten sposób, co na ścieżkach rowerowych można poprawić i zmienić. – W najbliższym czasie powstanie kilka nowych odcinków ścieżek, w planie jest ich budowa przy przebudowywanych właśnie ulicach. Ścieżka rowerowa powstaje wzdłuż ulicy Traugutta, biegnie pod Miejski Dom Sportu w Mościcach oraz wzdłuż ogródków działkowych do ul. Kwiatkowskiego. Przy ul. Lwowskiej, po zakończeniu pierwszego etapu remontu, też powstanie prawie kilometr nowej ścieżki.
O ile zasobność budżetu miasta na to pozwoli, to po zakończeniu drugiego i trzeciego etapu przebudowy ul. Lwowskiej powstanie 1,6 km nowej ścieżki rowerowej, przy ul. Pasterskiej planowana jest ścieżka o długości 600 metrów, przy ul. Braci Saków i ul. Okrężnej ma powstać nowa ścieżka długości 400 metrów, przy ul. Tuchowskiej pół kilometra nowej ścieżki plus zmodernizowany odcinek o długości 1,5 km. Kolejne plany to: ul. Szkotnik (nowa ścieżka 0,5 km), ul. Kasprowicza (nowa ścieżka 0,7 km) i 300-metrowa ścieżka przez Kantorię.

Więcej na: Gdzie w Tarnowie powstaną nowe ścieżki rowerowe – miastoiludzie.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej