Francuski konsul chwali kuchnię „Słonecznego Wzgórza”

11 lipca 2019 , Tagi: ciekawostki

W Tarnowie gościł Konsul Generalny Republiki Francuskiej Frédéric de Touchet, którego po mieście oprowadzał prezydent Roman Ciepiela. Panowie zajrzeli m.in. do „Słonecznego Wzgórza”, gdzie zjedli obiad, a konsul nie szczędził pochwał kucharzowi tarnowskiego ZAZ.

Frédéric de Touchet w towarzystwie Romana Ciepieli odwiedził m.in. Kantorię (tam spotkali grupę tarnowskich licealistów i okazało się, że język francuski wcale nie jest dla nich obcym), Stare Miasto, oglądał pomnik generała Bema i poświęcone mu graffiti na ścianie sąsiadującej kamienicy, a także mauzoleum w Parku Strzeleckim, zainteresował się bimą i zagospodarowaniem otoczenia tej pozostałości po dawnej synagodze. Francuski gość z ciekawością wypytywał o Zakład Aktywizacji Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” i motywy, który spowodowały powstanie tego nietypowego miejsca. Tamże konsul został zaproszony na obiad, a po posiłku nie szczędził pochwał pod adresem kucharza działającej w „Słonecznym Wzgórzu” restauracji.

Francuski gość rozmawiał z gospodarzem Tarnowa m.in. o możliwościach nauki języka francuskiego w miejskich szkołach i działających w mieście uczelniach, panowie dyskutowali również o tarnowskiej gospodarce i ofertach inwestycyjnych.

Więcej na: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Francuski-konsul-chwali-kuchnie-Slonecznego-Wzgorza

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej