Ferie zimowe w Tarnowie

23 stycznia 2020 , Tagi: ferie zimowe , rekreacja , wydarzenia , wystawy

Ferie w Małopolsce za pasem – w naszym regionie wystartują one już lada dzień, a dokładnie to w najbliższy poniedziałek, 27 stycznia. Oto kilka propozycji, jak spędzić czas wolny w mieście.

 

Zimowy Tarnów – ferie w mieście na sportowo:

Tradycyjnie, za symboliczną złotówkę (baseny) lub dwa złote (lodowiska) dzieci i młodzież skorzystać będą mogły z obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miłośników narciarstwa TOSiR zaprasza natomiast do Krynicy-Słotwin na wycieczki krajoznawcze z elementami narciarstwa.

Tradycyjnie dużą popularnością cieszą się podczas ferii gry zespołowe. Zajęcia z piłki nożnej, futsalu, siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki odbywać będą się w tarnowskich halach codziennie od poniedziałku do piątku.

Zwolennicy tenisa będą mogli na przełomie stycznia i lutego poznać tajniki tej gry oraz doskonalić umiejętności na kortach tenisowych UKS ACT Sport przy ul. Wojska Polskiego oraz w Centrum Sportów przy ul. Spokojnej. W świetlicy Tarnovii przy ul. Bandrowskiego spotkają się natomiast amatorzy tenisa stołowego.

Coś dla siebie znajdą podczas ferii także amatorzy akrobatyki (zajęcia w sali gimnastycznej TOSiR-u przy ul. Piłsudskiego 32), wspinaczki sportowej (hala przy ul. Krupniczej), strzelectwa sportowego (strzelnica TKS LOK przy ul. Krzyskiej) czy kartingu (Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor „Speed Race” Tarnów).

Miłośników rozrywek umysłowych zapraszamy na zajęcia z brydża sportowego oraz do wzięcia udziału w turnieju szachowym organizowanym przez PUKS Karolina. Amatorzy walk skorzystać będą mogli natomiast z zajęć karate z elementami samoobrony (hala przy ul. Krupniczej) oraz judo (sala gimnastyczna przy ul. Piłsudskiego 32).

Szczegółowy program można pobrać z https://bit.ly/3aB08j3

 

Wyciągi narciarskie i lodowiska

Zachęcamy do odwiedzania naszego serwisu zimowego, gdzie znajdują się informacje o warunkach na stokach oraz lodowiskach w regionie tarnowskim.

 

Ferie w BWA:

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-10 lat. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się m.in. w rolę detektywa i rozwiązać zagadkę ukrytego w Parku Strzeleckim wyjątkowego grobowca. Będą też zajęcia inspirowane książką Sebastiana Ciochockiego „S.Z.T.U.K.A. Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krąbrnych Artystów”, w której przedstawione są dzieła współczesnych twórców. Na najmłodszych czekają też ćwiczenia plastyczno-muzyczne, które zaktywizują myślenie abstrakcyjne. Dzieci zastanowią się nad tam, jak wygląda dźwięk, jaki kształt, kolor i fakturę ma dźwięk niski a jaki wysoki, jak pokazać rytm, jak poszczególne dźwięki, a jak całą linię melodyczną.

Szczegółowy harmonogram: https://bit.ly/30K98xE oraz https://bit.ly/2tLui2l

 

Zimowe warsztaty edukacyjno-artystyczne “Góry nasze góry”:

Centrum Sztuki Mościce

1 turnus: 27.01 – 31.01.2020

2 turnus: 03.02. – 07.02. 2020

Warsztaty edukacyjno- artystyczne, które będą organizowane podczas ferii szkolnych. Wszystkich, którzy chcą w sposób ciekawy, atrakcyjny i bezpieczny spędzić ten czas zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oprócz tematów związanych z polskimi górami planujemy warsztaty plastyczne, z robotyki i seans filmowy.

Szczegóły: https://bit.ly/3aAz1Vk

 

Ferie w bibliotece:

Tradycyjnie w siedzibie biblioteki przy ul. Staszica odbywać się będą spotkania pełne przygód. Tym razem najmłodsi znajdą się „Na tropie Ali Baby i Rozbójników”. – Razem z bohaterami poznamy starożytną Persję, zbudujemy pustynne miasto, zaprzyjaźnimy się z mułem, spróbujemy wytropić skarb i przeżyjemy wiele innych niesamowitych przygód – zapowiadają organizatorzy. Zajęcia zaplanowano w poniedziałki (27 stycznia i 3 lutego), środy (29 stycznia i 5 lutego) i piątki (31 stycznia i 7 lutego) w godz. 11 do 12.

„LOOM-BOOM” to z kolei warsztaty rękodzieła z wykorzystaniem kolorowych gumek loom. Zajęcia z wyplatanek przygotowała Filia nr 1 przy ul. Gumniskiej, będą odbywały się we wtorki – 28 stycznia i 4 lutego o godz. 11. 29 stycznia i 5 lutego (również o godz. 11) zaplanowano tam eko warsztaty, podczas których wykonywane będą przedmioty z papieru. „Zarysowani”, czyli malowanie i rysowanie na wesoło dla małych i dużych artystów odbędzie się 30 stycznia i 6 lutego (godz. 11). Ponadto codziennie w godzinach otwarcia biblioteki będzie można pograć w planszówki.

Więcej na: https://bit.ly/2NQSnMc

 

Warsztaty teatralne w ferie – Uwolnij swoją wyobraźnię:

Zapraszamy dzieci na ferie zimowe do tarnowskiego teatru. Proponujemy kreatywne warsztaty teatralne “Uwolnij swoja wyobraźnię”.

Zajęcia są dedykowane dzieciom w wieku od 9 do 12 lat. Przygotują i poprowadzą je aktorki Matylda Baczyńska i Monika Wenta, we współpracy z Piotrem Niedojadło i Agnieszką Jasielec.

W ramach kilkudniowych spotkań uczestnicy zapoznają się z podstawami improwizacji teatralnej, dramy, roli muzyki i plastyki w teatrze. Tradycyjnie, nie może zabraknąć pokazu na koniec warsztatów dla rodziców i najbliższych.

Szczegóły: https://bit.ly/2TOGbiJ

 

Ferie zimowe w tarnowskim Muzeum Okręgowym:

Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej zaprasza do skorzystania w okresie ferii zimowych z zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

W ofercie proponujemy dwa tematy lekcji połączonych z warsztatami:

„Szlachcic i szlachcianka w 3D”

W trakcie zajęć uczestnicy zobaczą, jak wyglądały dawne modne stroje. Prowadzący omówi, z jakich materiałów były wykonywane oraz dowiedzą się z jakich elementów składał się szlachecki strój staropolski. W części warsztatowej dzieci samodzielnie wykonają ozdobną kartkę „Szlachcic i szlachcianka w 3 D” w formacie A4. Wykonane prace zabiorą ze sobą jako pamiątkę.
Na zajęcia zapraszamy w dniach 28-30 stycznia br.

„Polowanie czas zacząć!” „W lesie, puszczy, kniei”

Zajęcia odbędą się w sali myśliwskiej, gdzie dzieci zobaczą broń używaną dawniej podczas polowań i dowiedzą się, że myślistwo było istotnym elementem kultury szlacheckiej. Prowadzący omówi staropolskie rytuały myśliwskie oraz zaprezentuje odprzodowe ładowanie strzelby, podczas którego wyjaśni, skąd wywodzi się powiedzenie „spaliło coś na panewce”. W części warsztatowej uczestnicy spróbują rozpoznać odgłosy leśnych zwierząt, przypisać ślady do konkretnego zwierzęcia żyjącego w puszczy polskiej oraz wykonają z elementów tekturowych miniaturowego łosia. Prace zabiorą jako pamiątkę.
Na zajęcia zapraszamy w dniach 4-6 lutego br.

Więcej o warsztatach: https://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/ferie-zimowe-w-tarnowskim-muzeum-okregowym/

 

Ferie Zimowe 2020 z Pałacem Młodzieży:

Pałac Młodzieży w Tarnowie zaprasza dzieci z klas 1 – 4 szkół podstawowych do udziału  w atrakcyjnej ofercie zajęć, jaka została przygotowana na ferie zimowe 2020. Zapewniamy opiekę w godzinach 8.00 – 16.00, obiad oraz bardzo ciekawą i zróżnicowaną formę spędzenia czasu w grupie rówieśniczej.

Zapisy na półkolonię Bezpieczne Ferie 2020 z Pałacem Młodzieży odbywać się będą w dniach 8 i 9 stycznia 2020 r. od godz. 9.00 do 17.00 kiedy to przyjmowane będą wnioski dotyczące stałych wychowanków Pałacu Młodzieży. Z kolei 13 stycznia 2020 na wolne miejsca będą mogły zapisać się dzieci nie uczestniczące na co dzień w zajęciach PM. Tego dnia wnioski będą przyjmowane także od godz. 9.00 do godz. 17.00. Odpłatność za tygodniowy turnus półkolonijny (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00) wynosi 210 zł dla dzieci uczęszczających do szkół miasta Tarnowa oraz 240 zł dla pozostałych dzieci. W ramach półkolonii dzieci mają zapewniony codziennie obiad z deserem, wycieczkę połączoną
z ciekawymi warsztatami. Atrakcyjny program półkolonii obejmuje ponadto m.in. zajęcia rekreacyjne, sportowe, plastyczne, wokalne, taneczne, fotograficzne, ceramiczne i modelarskie. Dziecko może być zapisane na jeden, wybrany turnus.

Szczegóły: https://bit.ly/37lzsRm

 

Warsztaty “Wielka zimowa podróż dookoła świata”

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na etno warsztaty w ferie zimowe do pracowni plastycznej TCK, które odbędą się 4 i 5 lutego. “Wielka zimowa podróż dookoła świata” jest gwarantem wielu wrażeń, ciekawych odkryć, nowych smaków, nietypowych gier, wspaniałej zabawy, a przy tym sporej porcji informacji. Ponadto nikt nie wyjdzie z pustymi rękami, bo podczas warsztatów własnoręcznie wykona etnodrobiazgi. Podczas dwóch dni warsztatów Robert ROBB Maciąg, podróżnik, pedagog, autor wielu książek, podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i zabierze ich w podróż do bliższych i dalszych miejsc.

Szczegóły: https://bit.ly/30SeSWf

 

Wystawa interaktywna “Wszystko jest liczbą….”:

„Wszystko… jest liczbą” jest kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych o charakterze edukacyjnym, rozpoczętego przez Muzeum UJ w 2000 r. wystawą zatytułowaną „Nauki dawne i niedawne”. Była to pierwsza inicjatywa tego typu zrealizowana w Polsce. Na ekspozycji można m.in. przeprowadzić dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójką Pascala, czym są fraktale, a czym grafy. Celem projektu jest popularyzowanie matematyki, ukazanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Ma uświadomić widzom, że niemal każda aktywność ma związek z matematyką.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza wystawa po remoncie Muzeum Etnograficznego.

Szczegóły: https://bit.ly/30NnhKL

 

 Ferie zimowe  z Galerią Tarnovia:

Zapraszamy w niedziele 2 i 9 lutego (w godzinach 13:00-18:00) do świata gier planszowych! 🎲 ♟

Na wszystkich czekać będzie ponad 15 stanowisk z grami bez ograniczeń wiekowych. Nie może Cię zabraknąć.

Ale to nie wszystko! Zapraszamy także do: sali zabaw Akuku kawa i zabawa na zajęcia tematyczne, kina Cinema3D na super filmy oraz Kawiarni Comfee House na pyszny deser.

Szczegóły: https://bit.ly/2tHSUcg

 

Noc w Parku Trampolin (FlyPark Tarnów):

Rozpoczynamy ferie! Z tej okazji sobotni wieczór będziecie mogli polatać naprawdę długo!

– Bilet OPEN za 30 PLN (od 18:00 do 24:00)
– Latanie do rytmu, czyli DJ i wyjątkowa muzyka
– Konkursy, nagrody i wspólne treningi

Harmonogram:
18:00
– Wlatujemy w ferie! Kawa i ciacho za free!
19:00 – 21:00
– Pokazy akrobatyczne,
– Nauka chodzenia po ścianie – TRAMP WALL
– Wspólny trening
– Nocne zawody w Ninja Parku
– Konkurs na najlepsze salto
21:00-24:00
Latamy do rytmu! Impreza na trampolinach

Wstęp od 4. roku życia
Więcej informacji pod nr. telefonu 733 571 234

Więcej informacji: https://bit.ly/38vxEW2

 

Warsztaty gimnastyczne w Hali widowiskowo-sportowej Gumniska:

W pierwszym tygodniu ferii we wtorek 28 stycznia odbędą się warsztaty gimnastyczne. Poprowadzi je Konrad Ogórek z Katowic, były zawodnik, sędzia gimnastyki sportowej, uczestnik światowych przedsięwzięć związanych z teatrem tańca Franco Dragone a obecnie trener medalistów mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej
Miejsce hala widowiskowo-sportowa Pałacu Młodzieży w Tarnowie przy ulicy Gumniskiej 28

Grupa młodsza w godzinach od 11:30 do 14:00
Grupa starsza w godzinach od 13:30 do 16:30

Szczegóły na: https://bit.ly/2RFZgRD

 

Ferie w OHP “Akcja Zima – emocje na lodowisku”:

Jak co roku w czasie ferii w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP organizowana jest Akcja Zima. W jej ramach zapewnione są atrakcyjne zajęcia dla młodzieży.

Więcej: http://ckiw-tarnow.ohp.pl/index.php/2020/01/27/akcja-zima-emocje-na-lodowisku/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej