Ferie zimowe w Tarnowie

13 stycznia 2022 , Tagi: ferie , Tarnów , zima , zima w mieście

Przedstawiamy ofertę zajęć zaplanowanych przez tarnowskie instytucje na Ferie 2022. 

Ferie w Solskim

W Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w ramach ferii zimowych odbędą się muzyczno – aktorskie warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat pt. “Lata ptaszek”, na podstawie tekstu Jana Brzechwy.

“Lata ptaszek ” to muzyczno-aktorskie warsztaty, na których wspólnie pośpiewamy, poruszamy się i pobawimy w teatr, a wszystko we wspaniałym klimacie stworzonym przez tekst Jana Brzechwy i muzykę Mieczysława Janicza. Na chwil parę przeniesiemy się do ptasiej społeczności i sprawdzimy jak bardzo różni się od naszej, a może w ogóle…

Na nasz teatralny warsztat składać się będą: ćwiczenia z emisji głosu, nauka tekstu na pamięć, ćwiczenia z synchronizacji ruchowej, nauka pracy w grupie, praca plastyczna polegająca na tworzeniu elementów kostiumów i scenografii spektaklu, w którym dzieci będą występować na zakończenie naszej wspólnej przygody – zaprasza prowadząca warsztaty Kinga Piąty.

Szczegóły na:

http://www.teatr.tarnow.pl/news/view/7

 

 

FERIE z OtwARTą Pracownią Sztuk Wizualnych TCK – Warsztat Kaligrafa

Zajęcia „WARSZTAT KALIGRAFA” obejmować będą zagadnienia teoretyczne związane z pracą kaligrafa, przygotowaniem warsztatu i przyborów piśmienniczych, budową i pisaniem liter w kaligrafii łacińskiej oraz kaligrafii chińskiej.

Podczas zajęć mogą być realizowane także klasyczne zagadnienia z rysunku i malarstwa.

Warsztaty poprowadzą dr sztuki Anna Śliwińska oraz mgr Joanna Graniczkowska.

Więcej na:

https://www.tck.pl/aktualnosci-wizual,31,2296,ferie-z-otwarta-pracownia-sztuk-wizualnych.html

 

Ferie w BWA – kreatywne zajęcia dla dzieci

Ferie w BWA / POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

Będą to: warsztaty do wystawy „8 bitów sztuki”, grafika warsztatowa – odbitki wykonane techniką linorytu, włóczki i tkaniny – prace w duchu zero waste, papier czerpany – tworzenie samemu kartki papieru, wykonanie własnoręcznie zdobionej świeczki oraz mydła naturalnego.

Szczegóły na:

http://www.bwa.tarnow.pl/4,1052,edukacja,ferie-w-bwa–powrot-do-przeszlosci.html

 

Zimowe warsztaty edukacyjno – artystyczne w Laboratorium Artystycznym CSM

Zapraszamy dzieci od 6 roku życia na warsztaty edukacyjno – artystyczne, które będą organizowane podczas ferii zimowych. Tematem przewodnim naszych spotkań będzie postać Wandy Rutkiewicz, która 16 października 1978 roku zdobyła – jako pierwsza osoba z Polski i trzecia kobieta na świecie – najwyższy szczyt Ziemi Mount Everest.  Sejm ustanowił rok 2022 rokiem Wandy Rutkiewicz.

Oprócz tematu głównego na uczestników czekają inne atrakcje:

– poniedziałek – warsztaty wprowadzające w tematykę – prezentacja Wandy Rutkiewicz oraz pokaz sprzętu alpinistycznego (liny, raki, czekany, nauka wiązania węzłów),

– wtorek – warsztaty plastyczne – prezent dla Babci i Dziadzia z okazji ich świąt,

– środa – warsztaty z robotyki i programowania,

– czwartek – seans filmowy w Kinie Millennium,

– piątek – zabawa karnawałowa

Szczegóły na:

https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/1293,warsztaty-edukacyjno-artystyczne-w-laboratorium-artystycznym

 

Bezpieczne ferie zimowe z TOSiR-em

1.Pływalnia Kryta- Park wodny ul. Piłsudskiego 30 za 2,50 zł : poniedziałek, środa, piątek w godzinach 800 – 1200 ( ostatnie wejścia godz. 11.00).

2. Udostępnienie lodowiska sztucznie mrożonego przy ul. W. Polskiego 14 za 2,50zł od poniedziałku do piątku w godz. 1000 – 1300 (ostatnie wejścia godz. 12.00).

3. Udostępnienie mobilnego sztucznie mrożonego lodowiska ul. Traugutta 3a za 2,50zł od poniedziałku do piątku w godz. 1000 -1300 ( ostatnie wejścia godz. 12.00).

4. 4 wyjazdy na narty Krynica Słotwiny w dniach : 18 stycznia ( wtorek) 21 stycznia (piątek ) 25 stycznia (wtorek ) 28 stycznia (piątek) wyjazd godzina 7.30 parking hali TOSiR przy ul. Krupniczej 8a planowany wyjazd z Krynicy godzina 16.00 . Zapisy od dnia 10 stycznia.

5. 2 turnieje piłki siatkowej drużyn mieszanych rozgrywane na hali przy ul. Krupniczej 8a w dniach 21 i 28 stycznia w godzinach 9.00 – 13.00 zapisy w dniu turnieju .

Kontakt: 14 622-07-10

Szczegóły na:

https://www.tosir.com.pl/bezpieczne-ferie-zimowe-z-tosir-em/

 

Laponia w słoiku” „Ferii z Biblioteką”

W czasie rozpoczynających się w poniedziałek, ferii zimowych, w ramach „Ferii z Biblioteką”, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza najmłodszych tarnowian na „Laponię w słoiku”.

Na wszystkich chętnych, chcących spędzić tegoroczne ferie w krainie reniferów i św. Mikołaja, w Dziale dla Dzieci i Młodzieży (ul. Staszica 6) przez dwa tygodnie czekał będzie mroźny słoik pełen ciekawych zadań do wykonania w domu.

Dostępny on będzie od poniedziałku 17 stycznia do soboty 29 stycznia w godzinach pracy biblioteki, czyli w poniedziałki od godz. 10 do 15, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 10-18 oraz w soboty od 9 do 14.

Więcej na:

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Laponia-w-sloiku

 

Stan na 15.01.2022 r.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej