EnoTarnowskie – życie w rytmie slow

1 grudnia 2021 , Tagi: enotarnowskie , winna turystyka

O tym, że w naszym kraju powstaje coraz więcej winnic, wiadomo nie od dziś – funkcjonuje ich już ok. 400, z czego ponad 50% na Pogórzu w południowej Polsce, a 25% w Małopolsce. Stosunkowo nowym zjawiskiem jest natomiast rozwój krajowej enoturystyki, który dynamicznie przyspieszył w czasie pandemii.

Z powodu zamknięcia granic lub obostrzeń sanitarnych miłośnicy tej formy podróżowania musieli nierzadko zrezygnować z planów wojaży do winnic włoskich, francuskich czy niemieckich i – siłą rzeczy – zwrócili uwagę na krajową ofertę. Poza tym wciąż przybywa nowych enoturystów, którzy przygodę z odkrywaniem winnych szlaków zaczynają właśnie od polskiego podwórka.

Sporo winiarzy wyciąga z tego wnioski, organizując na swych włościach degustacje, winobrania, wydarzenia muzyczne i inne imprezy, nierzadko proponując przy okazji atrakcyjną bazę noclegową. Właściciele 13 winnic z regionu Tarnowa – nazywanego czasem „Polską Toskanią” – poszli o krok dalej i przystąpili do projektu EnoTarnowskie, który ma promować cały winiarski region.

Chcą propagować i umożliwiać spędzanie wolnego czasu w rytmie slow, lokalnie i ekologicznie – w otoczeniu winnic, nad kieliszkiem lokalnego wina, przy desce regionalnych smakołyków i w towarzystwie winiarzy.

 

 

Więcej: https://ouichef.pl/artykuly/255264,enotarnowskie-zycie-w-rytmie-slow

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej