ENOTarnowskie – tarnowskie winnice na wyciągnięcie ręki

14 września 2021 , Tagi: enotarnowskie

Jakie kraje kojarzą Wam się z produkcją wina? Włochy, Węgry, a może Francja? Skojarzenia są jak najbardziej słuszne, ale polskie tradycje winiarskie, które powoli wracają do łask również warte są uwzględnienia. W Polsce powstaje coraz więcej obiektów poświęconych wytwarzaniu wina, a dzisiaj przed Wami tarnowskie winnice wchodzące w skład projektu ENOTarnowskie!

Po jakie wino sięgacie, mając ochotę na odrobinę relaksu ze znajomymi? Na pewno każdy po inne, ale wśród krajów pierwszego wyboru często szukamy lokalizacji o długich tradycja winiarskich i atrakcyjnych smakach. Rynek win ewoluuje i tak jak moda na Prosecco, myślę, że moda na polskie wina również się pojawi. Mają one już swoich koneserów, a po rozmowie z winiarzami z projektu ENOTarnowskie wiem, że cała produkcja schodzi, a często nie jest mała. Tarnowskie winnice rozwijają się pod kątem jakościowym, ale i ilościowym, co cieszy!

Jakie mam wrażenia po rozmowach z winiarzami? Bardzo dobre! ENOTarnowskie to marka, która skupia winiarzy z okolic Tarnowa, a okolica ta obfituje w winnice (duża część winnic małopolskich, zlokalizowana jest właśnie w tym regionie). Producenci wina mieli różne motywacje do założenia winnicy, każdy z nich miał też nieco inną filozofię wina, ale łączyła je miłość do tego trunku i pasja do odkrywania nowych odmian i smaków. Często w produkcję zaangażowane są całe rodziny, a prace w winnicy przy pielęgnacji czy zbiorach to forma spędzania wolnego czasu i duchowego odpoczynku (bo z fizycznym w winnicy nie łatwo).

Cały artykuł:

ENOTarnowskie – tarnowskie winnice na wyciągnięcie ręki

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej