„Dwójka na miejscu” – audycja Programu 2 Polskiego Radia na żywo z BWA Tarnów

17 grudnia 2019 , Tagi: kultura

Sobota 21.12.2019, g. 15.00-17.00

Dwójka na miejscu” – audycja Programu 2 Polskiego Radia na żywo z BWA Tarnów, z udziałem publiczności / prowadzący: Monika Zając, Paweł Siwek

Biuro Wystaw Artystycznych / Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1

wstęp wolny

Dla publiczności niespodzianki od BWA Tarnów!

Zapraszamy!

Na początek zimy i tuż przed świętami Bożego Narodzenia Dwójka odwiedzi Polski Biegun Ciepła, czyli „Dwójka na miejscu” tym razem w Tarnowie!

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje swoją flagową, dotąd wyłącznie wakacyjną, audycję plenerową „Dwójka na miejscu”. Jesienią i zimą dziennikarze tej stacji odwiedzają muzea, filharmonie, galerie, szkoły artystyczne i teatry w całym kraju, aby spotkać się ze słuchaczami. Wszystko na żywo, w co drugą sobotę w g. 15.00-17.00. Dotychczasowymi miejscami, do których zajrzała Dwójka były: Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie, czyli słynna „Miodowa”, Mediateka w Tychach, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Narodowe w Krakowie i Miejski Dom Kultury w Działdowie. W sobotę 21 grudnia „Dwójka na miejscu” odwiedzi Tarnów.

W audycji nadawanej z Biura Wystaw Artystycznych w Parku Strzeleckim prowadzący Monika Zając i Paweł Siwek porozmawiają m.in. z przedstawicielami Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, Teatru im. Ludwika Solskiego, Tarnowskiego Centrum Kultury – organizatora Tarnowskiej Nagrody Filmowej i Centrum Sztuki Mościce.

Tłem audycji będzie aktualnie prezentowana w tarnowskim BWA wystawa „Bardzo różnie i bardzo dobrze”. Grafiki z kolekcji Zachęty — część II, otwarta w ramach 16 Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza, w 101 rocznicę urodzin wybitnego grafika Jerzego Panka pochodzącego z Tarnowa. Na wystawie poza najlepszymi grafikami z kolekcji warszawskiej Zachęty, w tym pracami Jerzego Panka, także Aneks tarnowski – prace współczesnych grafików związanych z miastem: Doroty Bernackiej, Moniki Brzegowskiej, Kamili Jajkowskiej, Jacka Janickiego, Janusza Jędrzejczyka, Roberta Karwata, Kamila Kukli, Jacka Machowskiego, Andrzeja Mosio, Miłosza Reinera, Mai Starakiewicz i Bożeny Wojtanowskiej.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej