Dukat tarnowski dla Jerzego Świtka

10 grudnia 2020 , Tagi: festiwal , nagrody , Tarnów

Podczas jutrzejszej inauguracji festiwalu Vitae Valor, prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela wręczy „Dukata tarnowskiego” pomysłodawcy i współorganizatorowi pierwszych dziewięciu edycji festiwalu, Jerzemu Świtkowi.

W ten sposób Roman Ciepiela chce wyrazić Jerzemu Świtkowi podziękowanie za jego wieloletnią działalność i animację kultury, kreację wielu znaczących zdarzeń kulturalnych miasta, które na stałe wpisały się w jego współczesną historię. Jerzy Świtek był twórcą – i przez wiele edycji głównym organizatorem oraz dyrektorem – Klubu Filmowego „Oscar”, Tarnowskiej Nagrody Filmowej, Przeglądu Filmów Norweskich, Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych „STOP” w Skrzyszowie czy wspomnianego festiwalu Vitae Valor (nominacja do Nagrody „Paszport Polityki”).

Swoje filmowe pasje udanie łączył z pracą w Oratorium św. Filipa Neri przy kościele XX Filipinów, Mościckim Centrum Kultury, tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna oraz Gminnym Centrum Kultury w Skrzyszowie.

Tarnowscy czytelnicy pamiętają go z tekstów o tematyce filmowej, które publikował w Echu Tarnowa, Nowym Tygodniku, Tratwie, Teraz oraz Miasto i Ludzie. Jego dorobek zawodowy, wśród którego znalazła się ceniona książka „Złota dziesiątka polskiego kina”, został doceniony przyznaniem mu specjalnych wyróżnień oraz odznaki Zasłużony Działacz Kultury i statuetki „Uskrzydlonego”.

więcej na: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Dukat-tarnowski-dla-Jerzego-Switka

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej