Debata. Dzięki bonowi turystycznemu Polacy na nowo odkryli swój kraj

6 lipca 2022 , Tagi: turystyka

Polski Bon Turystyczny ma wymiar nie tylko biznesowy, bo pomógł przedsiębiorcom przetrwać pandemię, ale też społeczny, bo dzięki niemu wielu Polaków pierwszy raz wyjechało z rodzinami na wakacje – podkreślali uczestnicy debaty zorganizowanej przez serwis Turystyka.rp.pl.

Od uchwalenia ustawy o Polskim Bonie Turystycznym mijają właśnie dwa lata. Codziennie polskie rodziny korzystają z niego, rezerwując wakacje z dziećmi, wysyłając je na kolonie i obozy lub na wycieczki szkolne. Bonu można użyć jeszcze do 30 września.

Oprócz znaczenia społecznego, bon miał wspomóc powrót krajowych firm turystycznych do normalnej działalności po kryzysie wywołanym przez pandemię. Czy spełnił swoje zadanie? Co zrobić, by pieniądze w bonach wykorzystać maksymalnie z pożytkiem dla branży turystycznej? Czy bon powinien nadal, a jeśli tak, to w jakiej formie, funkcjonować i przynosić korzyści polskiej turystyce? Swoimi przemyśleniami na ten temat podzielili się uczestnicy konferencji zorganizowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”, serwis Turystyka.rp.pl i Polską Organizację Turystyczną 21 czerwca w Warszawie – przedsiębiorcy, eksperci, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej: https://turystyka.rp.pl/popularne-trendy/art36646001-debata-dzieki-bonowi-turystycznemu-polacy-na-nowo-odkryli-swoj-kraj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej