Czy Tarnów jest dobrym miejscem na wakacyjny wypoczynek?

10 lipca 2022 , Tagi: turystyka

Starówka, Góra Świętego Marcina, Park Strzelecki. Tarnowianie jednym tchem wymieniają miejsca, które turyści powinni zobaczyć odwiedzając Polski Biegun Ciepła.

– Jest pięknym miastem jakie zapamiętałem. Dużo daje świeżości, dużo nowych rzeczy. – Jest bardzo spokojnym miastem, można dużo zabytków zwiedzić, jest dużo miejsc, gdzie można spokojnie sobie pochodzić, poczytać.- Tu jest dużo takich fajnych zakątków, które nie są jeszcze znane wszystkim i atmosfera jest dobra. – To jest miasto, w którym się urodziłem, więc dziwne by było gdybym proponował komuś coś innego, ale jest co do oglądania: starówka, parki, tak że jest co robić.

Dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach, w rozmowie z RDN Małopolska mówi, które miejsca najchętniej odwiedzają turyści i co robi na nich największe wrażenie.

– Nie dalej jak wczoraj grupa turystów z Olsztyna, która do Tarnowa przyjechała na cztery dni, wędrując po Tarnowie była pod dużym wrażeniem, tego jak miasto wygląda jak dba o zabytki i o czystość na ulicach, a już wielkim ‘wow’ było wejście do Parku Strzeleckiego. Co my polecamy jako tarnowianie, jako informacja turystyczna? To przede wszystkim tarnowska Starówka, która jest jedną z najpiękniejszych w Polsce, renesansowa, oryginalna, mam na myśli tarnowski Ratusz i wnętrze tarnowskiej katedry czyli pomniki, nagrobki Ostrogskich i Tarnowskich.

Więcej: https://www.rdn.pl/news/czy-tarnow-jest-dobrym-miejscem-na-wakacyjny-wypoczynek

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej