Czy powróci nocne połączenie Tarnów-Kraków?

10 marca 2021 , Tagi: komunikacja kolejowa

Od 13 grudnia między godziną 22.25 a 3.02 na odcinku Tarnów – Kraków nie kursuje żaden pociąg ani autobus, którym pracownicy zakładów pracy z regionu mogliby dojechać z pracy do domu. Czy w najbliższym czasie się to zmieni? – pytają pasażerowie i interweniują w radiu RDN.

Kurs zniknął wraz z nowym rozkładem jazdy, który obowiązuje od 13 grudnia. Właściciele firm z regionu interweniowali o przywrócenie kursu u przewoźnika, a także w związkach zawodowych.

– Wcześniej takie połączenie po godzinie 23 było, pracownicy mogli spokojnie wrócić z drugiej zmiany, teraz nie mają takiej możliwości. Ostatni kurs jest o 22.25 – mówi jeden z pracodawców.

Nowy rozkład jazdy Kolei Małopolskich będzie obowiązywał od 13 marca. Jak informuje radio RDN Małopolska Przemysław Żywicki, zastępca dyrektora w Departamencie Eksploatacji kolei Małopolskich nocny kurs na trasie Tarnów – Kraków nie zostanie przywrócony. Przewoźnik planuje jednak uruchomienie połączenia autobusowego zapewniającego powrót z Tarnowa ok. godz. 23:30 do miejscowości zlokalizowanych wzdłuż linii kolejowej na odc. Tarnów – Bochnia (m.in. Bogumiłowice, Biadoliny, Sterkowiec i Rzezawa).

Obecnie Koleje Małopolskie są w trakcie prowadzenia postępowania na wybór wykonawcy takiego kursu. Po jego rozstrzygnięciu najprawdopodobniej uda się uruchomić taki kurs na początku kwietnia tego roku.

Więcej: https://www.rdn.pl/news/czy-powroci-nocne-polaczenie-tarnow-krakow

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej