Coraz bliżej remontu wiaduktu przy ul. Krakowskiej

27 grudnia 2013 , Tagi: kolej , remonty

Ostatnie przygotowania do remontu jednego z kluczowych wiaduktów kolejowych w Tarnowie. Szykują się spore utrudnienia w komunikacji. Informacje na ten temat już widać przy głównej ulicy miasta, a kolejarze rozpoczną prace budowlane 7 stycznia.

Przez cały okres remontu przewidywane są utrudnienia w ruchu i zwężenie jezdni ulicy Krakowskiej. W pierwszym etapie planowane jest pozostawienie po jednym pasie dla każdego kierunku ruchu. W kolejnych etapach i zależnie od aktualnie wykonywanych robót ruch kierowany będzie na północną lub południową jezdnię. Przewidywane są także krótkotrwałe zwężenia (tylko w weekendy) do jednego pasa ruchu i zastosowanie sygnalizacji wahadłowej. Zakończenie robót planowane jest na III kwartał 2015 roku.

Przypomnijmy, przebudowa wiaduktu realizowana jest w ramach robót budowlanych na linii kolejowej Kraków – Medyka – granica państwa przez OHL ŻS Spółka Akcyjna Oddział w Polsce.

Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie się do obowiązującego oznakowania oraz planowanie przejazdu z pominięciem tego odcinka ulicy Krakowskiej.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Coraz-blizej-remontu-wiaduktu-przy-ul.-Krakowskiej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej