CNN: Tarnów wśród 15 najpiękniejszych miast Europy

5 listopada 2021 , Tagi: atrakcje turystyczne , promocja , Tarnów

 

Światowa sieć telewizyjna CNN, w swoim dziale dotyczącym podróży, zaliczyła Tarnów do piętnastu najładniejszych mniejszych miast w Europie, wybór ilustrując zdjęciem rynku z lotu ptaka.

Dziennikarka sieci CNN, Julia Buckley, napisała m.in,. iż choć Paryż, Rzym czy Barcelona są na listach miejsc, które trzeba odwiedzić, to również mniejsze europejskie miasta są jak marzenie, z piękną architekturą i bogatym kulturowym dziedzictwem, ale nie ma w nich tłumów turystów, z którymi trzeba dzielić te wszystkie atrakcje. Autorka wybrała piętnaście takich miast w Europie, a na jej liście znalazł się również Tarnów.


Zobacz także:

ENOTarnowskie – Polska Marka Turystyczna


Pisząc o Tarnowie J. Buckley podkreśla, że jest to miasto, ale wystarczy spacer po Starym Mieście, aby przekonać, że częściowo zachowało dawny, małomiasteczkowy charakter, z zabytkami, które mogą przypominać Kraków przed nadejściem ery masowej turystyki. Zdaniem autorki rynek Starego Miasta to wspaniała mieszanka stylów architektonicznych, i wiele przykładów żydowskiego dziedzictwa, choć żydowska społeczność została w większości eksterminowana podczas II wojny światowej.

Źródło: Europe’s most beautiful towns – CNN Travel

 

 

Magia Tarnowa

Kto choć raz zobaczył Tarnów, nie potrafi się oprzeć urokowi jego galicyjskiej atmosfery. To nie tylko wyjątkowa uroda Starego Miasta, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. To także szczególny duch, który odróżnia stare grody południa od reszty Polski.

Czytaj więcej…

 

Zabytki i atrakcje

 

Audioprzewodnik po Tarnowie

Pobierz materiały promocyjne o Tarnowiew wersji elektronicznej (PDF)

 

fot. Krzysztof Gzyl, TCI

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej