Centrum Sztuki Mościce

28 października 2010 , Tagi: atrakcje turystyczne , kultura

600-osobowa sala teatralno – koncertowa ze sceną i zapleczem, foyer, sala multimedialna, kameralna sala koncertowa, przestrzeń wystawiennicza, sale baletowe, dydaktyczne i kinowe z projektorem cyfrowym.

To nowe oblicze Mościckiego Centrum Kultury, które 5 listopada po trzyletnim remoncie otwiera swoje podwoje pod nowym szyldem jako Centrum Sztuki Mościce. Powstał „inteligentny budynek” z udogodnieniami dla niepełnosprawnych, instalacjami kontrolującymi klimatyzację i wentylację, systemem zarządzania energią, sygnalizacji włamania i napadu, alarmowania pożarowego oraz telewizji dozorowej.

– To obiekt o kubaturze 26 tysięcy m³ i powierzchni 8000 m², które staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać – mówi dyrektor MCK Agnieszka Kawa.

Zmodernizowane Centrum zapowiada, że będzie nowoczesnym i prężnie działającym ośrodkiem życia artystycznego. Na mieszkańców miasta i regionu czeka wiele propozycji koncertowych, festiwalowych, wystawienniczych, wydawniczych i edukacyjnych.

Przedsmak tego podczas uroczystej Gali otwarcia, która przypomnijmy odbędzie się 5 listopada. Wieczór uświetnią: Dariusz Bugalski, Andrzej Dudziński, Janusz Fogler, Wojciech Pszoniak, Orkiestra „Kukla Band” pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Będzie też wernisaż wystawy „Asamblage” Andrzeja Dudzińskiego inaugurujący Jubileusz 40 lecia jego pracy artystycznej.

 

ESKA Tarnów, 2010-10-28, http://www.intermaks.pl/index.html?grp=2&info=19014&strona=0

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej