Budowa trzeciego pasa A4 szansą na… obwodnicę Tarnowa?

13 stycznia 2022 , Tagi: drogi , transport

Prezydent Roman Ciepiela chciałby, aby zapowiadana przez ministra infrastruktury budowa trzeciego pasa autostrady A4 rozpoczęła się pod Tarnowem, tym samym tworząc okazję do powstania wschodniej obwodnicy Tarnowa.

Według planu prezydenta, droga zaczynałaby się na węźle w Ładnej, a jej pierwszy odcinek byłby wschodnią obwodnicą Tarnowa i początkiem nowej drogi ekspresowej S73 do Kielc.

Jak mówił w programie Słowo za Słowo, dokumentacja obwodnicy jest niemal w całości przygotowana. Niestety miasto nie jest w stanie ‘wyłożyć’ ponad 300 milionów złotych, by ją pokryć z własnych pieniędzy.

Rozwiązanie, które proponuje obecnie daje szanse na zmniejszenie kosztów, które musiałoby ponieść miasto

– Ulica Jana Pawła II jest absolutnie przeciążona i potrzebna jest wschodnia obwodnica. Ona już jest od strony dokumentacyjnej prawie gotowa. Jest już wydana decyzja środowiskowa, która jest prawomocna i można się na nią powoływać w następnych krokach. To jest inwestycja przygotowywane przez instytucję rządową, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Miasto ma świadomość, że powinno się do tego dołożyć, ale nie ponad 300 milionów, bo po prostu my takich pieniędzy nie mamy. W całym systemie finansowania samorządów nie przewiduje się aż takich wydatków. Nie stać by było na to ani Wrocław, ani bogaty Gdańsk, czy Kraków i Warszawę.

Cały artykuł na:

 

Budowa trzeciego pasa A4 szansą na… obwodnicę Tarnowa?

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej