Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia

10 kwietnia 2020 , Tagi: kolej , komunikacja , koronawirus , małopolska

Trudna sytuacja spowodowana epidemią wywołaną wirusem SARS-CoV-2 uderza w nas wszystkich. Wprowadzone przez rząd ograniczenia, mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Przewoźnicy kolejowi pamiętając o osobach zatrudnionych w jednostkach służby zdrowia, którzy każdego dnia muszą stawić się w miejscu pracy, uruchamiają specjalny bilet, ułatwiający im dotarcie do placówek, w których są zatrudnieni.

Jest jednak grupa osób, która każdego dnia staje do walki z epidemią i niesie tak potrzebną pomoc medyczną. Mowa oczywiście o pracownikach zatrudnionych w placówkach medycznych. Osoby te każdego dnia zmuszone są do podróży pomiędzy swym domem a pracą. Aby wyrazić wdzięczność za ich służbę, od dnia 4 kwietnia 2020 r. do odwołania w pociągach obsługiwanych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. i POLREGIO sp. z o.o. będzie możliwość odbycia podróży na podstawie oferty specjalnej – „Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia”.

“W tej trudnej sytuacji każdy rodzaj wsparcia jest potrzebny. Bilet miesięczny za symboliczną złotówkę pozwoli bezpiecznie dojechać do szpitali czy przychodni pracownikom służb medycznych, gdzie każdego dnia z pełnym poświęceniem niosą pomoc i ratują ludzkie życie” – mówi odpowiedzialny w województwie m.in. za obszar zdrowia wicemarszałek Łukasz Smółka.

Uprawnieni do skorzystania z oferty będą:

– lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni – na podstawie dokumentu potwierdzającego Prawo Wykonywania Zawodu;
– ratownicy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego ratownika medycznego;
– dyspozytorzy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego dyspozytora medycznego;
– kierowcy pogotowia ratunkowego – na podstawie prawa jazdy i zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych;
– pracownicy zajmujący się utrzymaniem czystości w placówkach ochrony zdrowia – na podstawie identyfikatora służbowego.

Oferta specjalna umożliwi przejazdy pociągami na podstawie biletów odcinkowych miesięcznych imiennych “tam i z powrotem” w cenie 1,00 zł.

Artykuł: https://www.malopolska.pl/aktualnosci/transport/bilet-miesieczny-za-1-zl-dla-pracownikow-ochrony-zdrowia

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej