Bezpłatne weekendowe wycieczki po zachodzie regionu

6 lipca 2020 , Tagi: Spacerki po Tarnowie , TOT , zwiedzanie

Krajobrazy sięgające Beskidu Niskiego i Sądeckiego, jeden z najstarszych kościołów w Małopolsce i zamek z piękną panorama Dunajca, chroniący niegdyś szlaku handlowego na Węgry. Tak skomponować można sobotnią lub niedzielą wycieczkę po zachodzie naszego regionu.

 

Bezpłatne, weekendowe spacerki po Iwkowej rozpoczynają się w samo południe i trwają około dwóch godzin.

Podczas takiego zwiedzania można obejrzeć drewniany kościółek cmentarny z XV w. z interesującą późnorenesansową polichromią.

Przewodnik opowie także zabudowie miejscowości. Około 14:00 zwiedzanie zakończy się na Szpilówce, przy jednej z największych atrakcji turystycznych regionu – wieży widokowej, z której rozciąga się szeroka panorama Pogórza.

Po zakończonej wycieczce można przejechać do Czchowa, gdzie o 15:00 rusza kolejny z cyklu spacerków po regionie.

W czasach, gdy doliną Dunajca biegł szlak handlowy na Węgry, istniała tutaj królewska komora celna, a nad miastem górował zamek.

W 1346 roku powstał kościół, stanowiący prezbiterium świątyni zachowanej do dzisiaj z ciekawą, unikatową w skali kraju dekoracją malarską.

Co pozostało z bogatego niegdyś miasta? Skąd Czchów wziął swoją nazwę? Co widać z odrestaurowanej wieży zamkowej? Tego można się będzie dowiedzieć podczas zwiedzania.

Rozpoczyna się ono w soboty i w niedziele o godz. 15:00 przy fontannie św. Kingi na rynku i również trwa około dwóch godziny Podobne bezpłatne weekendowe wycieczki z przewodnikiem Tarnowskie Centrum Informacji organizuje do końca wakacji.

 

Link do artykułu na stronach Radia RDN znajduje się tutaj.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej