Bezpłatne spacerki z przewodnikiem przez całe wakacje!

20 czerwca 2018 , Tagi: atrakcje , spacerki

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście!

Codziennie, przez całe wakacje (od soboty 23 czerwca do niedzieli 2 września 2018 roku), w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych. Nowością w tym roku będzie #instaspacer w każdą środę oraz niedzielę 24.06 współorganizowany przez Radę Osiedla Starówka i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

To propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy chcą zwiedzić zabytki znajdujące się na tarnowskiej starówce. Program spacerków dostosowany będzie do każdej grupy, podobnie z czasem zwiedzania.

Poza spacerami po uroczych zaułkach tarnowskiej starówki będzie można też skorzystać ze zwiedzania wnętrz tarnowskiej katedry oraz wziąć udział w zorganizowanych wycieczkach po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach oraz Zalipiu – „malowanej wsi”. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”. Zwiedzanie w ramach spacerów jest bezpłatne.

Poza spacerem po Tarnowie zapraszamy do zwiedzania:

  • tarnowskiej katedry z przewodnikiem:
    od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 12.00 oraz 15.00 – 18.00 w soboty: 9.00 – 12.00. W niedziele i 15 sierpnia: 16.00 – 18.00.
  • Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach:
    w soboty, niedziele i 15 sierpnia o godz. 15.00; zbiórka na parkingu przed wejściem do Skamieniałego Miasta.
  • Zalipia – „malowanej wsi”:
    w soboty, niedziele i 15 sierpnia o godz. 11.00; zbiórka przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej