Będzie większy komfort dla rowerzystów – Powstaną nowe, ale też istniejące doczekają się remontu.

7 kwietnia 2011 , Tagi: inwestycje , rowery

Mowa o ścieżkach rowerowych w Tarnowie, na których utrzymanie miasto chce w tym roku wydać dwa miliony złotych. Wszystkie zaplanowane działania mają polepszyć komfort poruszania się rowerem po ulicach. Do tej pory użytkownicy mają powody do narzekania.

Najważniejszymi pracami mają być dokończenie budowy i oznakowania drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż ulicy Wojska Polskiego oraz remont trasy przy Wyszyńskiego i Czystej.

W tegorocznym budżecie Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich zaplanował m.in. obniżenie krawężników wzdłuż kilku ulic. Na pewno efekty zobaczymy na Lwowskiej przy Mostowej, Szujskiego przy zespole szkół, Elektrycznej przy Centrum Kapitałowym oraz Krakowskiej przy Pułaskiego. Zmienione będą także szerokości schodów i pochylni na Al. Solidarności przy skrzyżowaniu z ul. Nowy Świat.

Największych inwestycji w tym zakresie doczeka się jednak Krakowska. Na odcinku od ulicy Liściastej do Koszyckiej wyznaczony zostanie ciąg pieszo – rowerowy. Z kolei pomiędzy Koszycką, a Przemysłową zostanie przełożona nawierzchnia ciągu dla pieszych i rowerów. Zarówno budowa nowych tras jak i remont dotychczasowych mają wynieść po około milion złotych.

 

Damian Mika – ESKA Tarnów, 2011-04-07, http://www.intermaks.pl/index.html?grp=2&info=22497&strona=0

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej