Będzie można modlić się w katedralnej krypcie

30 października 2020 , Tagi: katedra , krypta

Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zostanie otwarta krypta biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej w Tarnowie.

Modląc się przy grobach biskupów możemy zyskiwać odpusty przez cały listopad – mówi proboszcz ks. Adam Nita. – Nawiedzenie i modlitwa przy grobie to m.in. warunki odpustu zupełnego. Zachęcam, by odwiedzając kryptę przez cały miesiąc, modlić się za Pasterzy Kościoła tarnowskiego i za swoich bliskich zmarłych. Z powodu epidemii w krypcie nie może przebywać większa grupa wiernych, tylko kilka osób i trzeba będzie się zmieniać – dodaje ks. Nita.

W krypcie spoczywają abp Jerzy Ablewicz, bp Józef Wojtarowicz, bp Franciszek Lisowski , bp  Jan Stepa i ks. Andrzej Tarło, prepozyt kolegiaty katedralnej.

W katedrze będzie także wspólnotowa modlitwa za zmarłych. 3 listopada o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych biskupów tarnowskich.

Natomiast 4 listopada, także o godz. 18.00, będzie Msza św. za zmarłych kanoników Kapituły Katedralnej. Ponadto 5 listopada kapłani i wierni zgromadzeni na Eucharystii o godz. 18.00 będą się modlić w intencji zmarłych proboszczów bazyliki katedralnej oraz kapłanów pracujących w tej wspólnocie.

 

http://www.rdn.pl/religia/bedzie-mozna-modlic-sie-katedralnej-krypcie

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej