Banery wyborcze zyskają drugie życie. W Tarnowie zrobią z nich torby na zakupy

27 marca 2024 , Tagi: ciekawostki

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsza ich tura odbędzie się 7 kwietnia 2024 roku, a ewentualna druga tura, tam, gdzie nie uda się wyłonić burmistrzów, wójtów i prezydentów miast, została zaplanowana na 21 kwietnia.

W Tarnowie w tym roku jest wyjątkowo dużo banerów wyborczych. Miejscowy Pałac Młodzieży zaapelował do komitetów wyborczych oraz samych kandydatów, aby nie wyrzucali swoich materiałów promocyjnych. Placówka ma pomysł, jak dać im drugie życie. Można je wykorzystać w pracowniach plastycznych i kreatywnych, przerabiając m.in. na torby na zakupy.

Wybory samorządowe 2024. Banery mogą zyskać drugie życie. Pałac Młodzieży w Tarnowie ma na to pomysł

Pałac Młodzieży w Tarnowie, jak informuje tarnowskim magistrat, zaapelował do komitetów wyborczych oraz samych kandydatów, aby nie wyrzucali swoich banerów i plakatów. Placówka ma pomysł na ich ponowne wykorzystanie za sprawą zastosowania tzw. upcyklingu, będącego artystyczną formą wykorzystania odpadów.

— Nasze pracownie plastyczne oraz pracownia kreatywna będą wykorzystywać banery podczas zajęć dydaktycznych. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię „przerabiając” banery na torby na zakupy, ozdoby choinkowe, instalacje plastyczne i tym podobne — informuje w komunikacie na stronie Urzędu Miasta Tarnowa Jerzy Kosiba, dyrektor Pałacu Młodzieży.

Magistrat przypomina, że kilka miesięcy temu uczestnicy zajęć wykonali z rolek po papierze toaletowym choinkę. W podobny sposób można wykorzystać również banery i plakaty wyborcze. Zainteresowane przekazaniem swoich materiałów promocyjnych komitety mogą dostarczyć je bezpośrednio do Pałacu Młodzieży w Tarnowie przy ulicy Piłsudskiego lub umówić się z pracownikami placówki na ich odbiór. W tym celu należy skontaktować się z sekretariatem pod numerem telefonu 14 622 03 85.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej