Autobusowy dworzec zamknięty. Odjazdy autobusów już tylko z dwóch nowych przystanków – przy Kochanowskiego i Do Huty

2 kwietnia 2021 , Tagi: komunikacja

Zamknięcie dworca autobusowego w Tarnowie stało się faktem. Od czwartku (1 kwietnia) autobusy wykonujące kursy do miejscowości pod Tarnowem przeniosły się na węzeł przesiadkowy Kochanowskiego-Chyszowska. Z kolei autokary połączeń regionalnych zabierają pasażerów z nowego przystanku przy ul. Do Huty, obok parkingu Park&Ride.

Tarnów znalazł nowe miejsca dla autobusów po zamknięciu dworca

Zmiana miejsca odjazdu autobusów to konsekwencja decyzji właściciela dworca autobusowego w Tarnowie, który wypowiedział przewoźnikom umowy, w efekcie której obiekt z dniem 31 marca przestał pełnić dotychczasową funkcję.

Miasto udostępniło przewoźnikom dwa nowo wybudowane miejsca dla autobusów. Autobusy firm wykonujących kursy lokalne – do podtarnowskich miejscowości – mogą korzystać od czwartku (1 kwietnia) z oddanego w ub. roku węzła przesiadkowego Kochanowskiego-Chyszowska. Według wyliczeń magistratu – dziennie realizowanych będzie stąd na początek ponad 270 kursów.

Więcej na stronie: Autobusowy dworzec zamknięty. Odjazdy autobusów już tylko z dwóch nowych przystanków – naszemiasto.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej