Aglomeracja Tarnowska wybrała władze. Prezesem został Roman Ciepiela

15 lipca 2021 , Tagi: miasto

Stowarzyszenie Aglomeracja Tarnowska stało się faktem. Przystąpiło do niego 18 samorządów, wybrane są już władze, organizacja posiada też statut. Jednak przy budowaniu tego przedsięwzięcia nie obyło się bez tarć i negocjacji. Duże emocje budził sposób wyboru władz, zwłaszcza prezesa stowarzyszenia. Ostatecznie prezydent Roman Ciepiela postawił na swoim i to on został szefem Aglomeracji Tarnowskiej.

– To, że prezydent Tarnowa jest prezesem tego stowarzyszenia o tym już wcześniej mówiliśmy. To był warunek konieczny do spełnienia postawiony przez miasto. Tak się też stało. Natomiast czterech członków zarządu to pan Arkadiusz Mikuła wójt Lisiej Góry, pan Grzegorz Kozioł wójt gminy Tarnów, pan Tadeusz Bąk burmistrz Wojnicza i pan Marcin Kiwior wójt Skrzyszowa – mówił Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa.

Jak podkreślił prezydent Ciepiela taki wybór władz to kompromis, który wypracowali samorządowcy. Po weekendzie mają się oni spotkać by rozmawiać o priorytetowych projektach, które mogłyby być wspólnie realizowane.

– Oczekujemy na spełnienie obietnic Zarządu Województwa, który zadeklarował, iż przeznaczy stosowne kwoty – jest mowa o kilkuset tysiącach złotych – na przygotowanie strategii, które będą przedmiotem rozmów, negocjacji z Zarządem Województwa i staną się podstawą kontraktowania środków finansowych, które nie są małe, bo to około 20 % Regionalnego Programu Operacyjnego – mówił prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Obecnie trwają procedury formalne. Dopiero co podjęte uchwały dotyczące statutu i władz stowarzyszenia muszą trafić do sądu. Następnie musi on wydać decyzję o zarejestrowaniu stowarzyszenia Aglomeracja Tarnowska.

Więcej: https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/9252,aglomeracja-tarnowska-wybrala-wladze-prezesem-zostal-roman-ciepiela

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej