5 powodów, aby wyruszyć w podróż kamperem. Porady dla początkujących

24 kwietnia 2021 , Tagi: kampery , koronawirus , turystyka

Z roku na rok przybywa miłośników domu na kółkach. Podróż kamperem coraz częściej kojarzy się ze spełnieniem marzeń o wolności i majestatycznych przeżyciach. Znaleźliśmy pięć powodów, aby choć raz w życiu poczuć tę niezwykłą przygodę. Przygotowaliśmy również kilka porad, które warto wziąć pod uwagę podczas jej planowania.

1. Na przekór pandemii.

Jeszcze w ubiegłym roku nikt raczej nie spodziewał się, że COVID-19 tak namiesza w gospodarce. Turystyka to jedna z branż, które ucierpiały najbardziej. Całkowity zakaz przyjmowania gości hotelowych rujnuje obiekty noclegowe. Podróżnicy zaciskają zęby i czekają niecierpliwie na odmrożenie tego sektora. Nikt nie wie jak sytuacja będzie wyglądać latem.
 – W pandemii caravaning, czyli turystyka kempingowa,​ to bezpieczeństwo. Nie mamy kontaktu z osobami postronnymi, nie musimy przedzierać się przez korytarze hotelu. Zawsze jesteśmy u siebie, w swoim łóżku, łazience, kuchni. Większość czasu spędzamy na wolnym powietrzu – to już teraz, według rządu, jest bezpieczne, bo poluzowano obostrzenia związane z uprawianiem sportu na zewnątrz– tłumaczy Bartłomiej Ryś, redaktor portalu Polski Caravaning.

Więcej na stronie: 5 powodów, aby wyruszyć w podróż kamperem. Porady dla początkujących – tarnowska.tv

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej