20. edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego

10 maja 2018 , Tagi: wydarzenia

Już po raz 20. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza krakowian i gości do uczestnictwa w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Wolność krzepi!” – poznamy miejsca i bohaterów ściśle związanych z XX–leciem międzywojennym. Odzyskanie niepodległości po 123 latach, rozwój społeczno-gospodarczy, aktywność niezwykłych osobowości – wszystko to sprawia, że z podziwem patrzymy na ten czas i chętnie do niego wracamy. Tegoroczna edycja Dni Dziedzictwa odbędzie się w dwa majowe weekendy (19–20 i 26–27 maja). Wraz z przewodnikami, animatorami zabaw i gier dla dzieci, naukowcami i pasjonatami wielu dziedzin zwiedzimy
11 zabytkowych obiektów, w tym miejsca na co dzień niedostępne. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, jednak na część z nich obowiązuje rezerwacja miejsc, która rozpocznie się 14 maja br. (zapisy na pierwszy weekend) i 21 maja br. (zapisy na drugi weekend) na stronie Dnidziedzictwa.pl oraz pod nr. tel. 12 423 35 55.

 

TARNÓW I REGION:

26–27 maja 2018

 

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i dwór Żabów w Zbylitowskiej Górze

ul. Plebańska 7, Zbylitowska Góra (powiat tarnowski)

26 maja 2018 (sobota)

11.00, 13.00, 15.00 [ 1,5 godz.] – Pięć tysięcy książek – escape game dla dzieci (6–10 lat) ZAREZERWUJ!

Opis: Książki są niebezpieczne. Kryje się w nich przeszłość. Pomóż nam rozwikłać zagadkę, którą skrywa tajemniczy dwór, niegdyś aż po sam dach wypełniony starymi księgami…

Zapraszamy na pełną dziwnych i zaskakujących zdarzeń detektywistyczną przygodę.

Zdmuchnij kurz ze starej księgi, posłuchaj, co chce Ci powiedzieć… Gra prowadzona przez krakowskie Biuro Detektywistyczne dla Dzieci Fishka http://fishkakrakowtours.com/

Miejsce zbiórki: 2. punkt informacyjny MIK – przy dworze, ul. Zbylitowskich 95, Zbylitowska Góra

 

Willa Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie-Mościcach

ul. Jarzębinowa 9, Tarnów

27 maja 2018 (niedziela)

14.0019.00 balonowy piknik w stylu retro z okazji 85. rocznicy powstania Mościckiego Klubu Balonowego oraz pokazy animatorów

Opis: Przy Centrum Sztuki Mościce odbędzie się balonowy piknik w stylu retro w 85. rocznicę powstania Mościckiego Klubu Balonowego. Zajęcia sportowe z Panną Agnieszką udowodnią nam, że w zdrowych ciałach drzemie młody duch.Piknikowa niedziela nie będzie ostatnią na poznanie tajników przedwojennych tang. Zajęcia plastyczne dla najmłodszych udowodnią, że nie tylko cukier krzepi. Prócz występów animatorów w strojach retro stworzona zostanie… Oprócz animatorów w strojach z epoki, gier i zabaw zostanie stworzona symulacja niewielkiego lotniska aeroklubowego. Podczas pikniku będzie można obejrzeć sprzęt lotniczy, symulatory lotu, żyroskopy, rakiety, a także balonowy trening pokazowy. Na uczestników będą czekać gry i zabawy lotnicze – w hangarach i plenerze. Nie zabraknie pokazów w locie pilotów Mościckiego Klubu Balonowego i prezentacji oryginalnego szybowca Foka 4. Chętni będą mogli odbyć zajęcia z instruktorem, poznać działanie systemów zasilania i palników balonów na ogrzane powietrze, a także pod jego czujnym okiem samodzielnie obsłużyć sprzęt.

Gdzie: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, Tarnów

16.00 [ 1 godz. 15 min] – Muzyka z kocyka –koncert zespołu Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny. Więcej informacji tel. 14 633 46 04. Bilet wstępu: 5zł ③

Opis: Cykl „Muzyka z kocyka” jest muzyczną propozycją dla całych rodzin. Wszystkie koncerty odbywają się w plenerowej, malowniczej scenerii Centrum Sztuki Mościce. Publiczność będzie mogła na kocach i rozkładanych leżakach zażywać letniego relaksu. To doskonała okazja do połączenia przyjemności słuchania muzyki z biesiadowaniem na świeżym powietrzu. Prosimy o przyniesienie własnych kocyków, gdyż nasze zapasy szybko się kończą. 27 maja wystąpi zespół Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny. Tworzą go tarnowski kompozytor, pianista i aranżer Bartek Szułakiewicz oraz trzy wokalistki: Katarzyna Kalita, Katarzyna Olszewska i Joanna Partyka. Zespół wykonuje popularne standardy jazzowe, piosenki retro z pogranicza popu i swingu oraz niezapomnianą muzykę lat 30. Atutem zespołu są piękne głosy solowe, pieczołowicie dobierane kostiumy, pomysłowe aranżacje, śpiew w tercecie oraz repertuar złożony z nieprzemijających przebojów. Wraz z zespołem wystąpi sekcja rytmiczna: fortepian, saksofon, bas i perkusja. Bilet wstępu: 5 zł.

Informacje i sprzedaż biletów w dniu wydarzenia: tel. 14 633 46 04

Gdzie: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, Tarnów

 

Dom rodzinny Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

Wierzchosławice (powiat tarnowski)

26 i 27 maja 2018 (sobota i niedziela)

10.00–18.00Proste jak budowa cepa – stoisko edukacyjne dla dzieci i dorosłych

Opis: W rodzinnym domu Wincentego Witosa zgromadzono narzędzia rolnicze oraz przedmioty codziennego użytku z galicyjskiej wsi przełomu XIX i XX wieku. Na stoisku edukacyjnym poznają Państwo nie tylko zasady ich działania, ale także spróbują swych sił przy prostych pracach gospodarskich.

Gdzie: przed domem

https://www.facebook.com/events/151180592184907/

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej