2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia 2020 , Tagi: #zostańwdomu , kultura , wydarzenia

Od kilku lat kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a dniem szczególnym jest 2 dzień kwietnia – Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym roku obchody tego wydarzenia przenoszą się do Internetu. Nie będzie pikników, spotkań w szkołach, prelekcji i wykładów.

W związku z tym dniem, w Tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wystawa internetowa prac plastycznych dzieci z autyzmem z Przedszkola Specjalnego nr 36 „Pod Parasolem” przy SOSW oraz dzieci i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowie. 

2.04-3.05.2020 / na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych: www.bwa.tarnow.pl i mediach społecznościowych

W 2019 roku pierwszy raz w BWA Tarnów pokazaliśmy wystawę „Moimi oczami malowane”, prezentującą prace dzieci z autyzmem. Otwarcie wystawy odbyło się 2 kwietnia w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu. Wernisaż poprzedził przemarsz uczniów i nauczycieli z przedszkoli integracyjnych w Tarnowie, z niebieskimi balonikami.  Kolor niebieski jest symbolem solidarności z osobami z autyzmem. 

Tegoroczną edycję, wspólnie z Panią Anetą Radlińską z przedszkola „Pod Parasolem” planowaliśmy od kilku miesięcy. Miał towarzyszyć jej tradycyjnie marsz z niebieskimi balonikami i wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Z przyczyn od wszystkich niezależnych wystawa nie może zostać pokazana w BWA. Jednak część prac została już namalowana i chcemy je udostępnić w Internecie. Chcieliśmy zadbać o profesjonalną aranżację pokazując prace młodych artystów w profesjonalnej galerii sztuki. Internetowa galeria jest zrobiona w „domowy” sposób, dzięki życzliwości nauczycieli i rodziców dzieci.

Więcej na: http://www.bwa.tarnow.pl/3,807,aktualnosci,moimi-oczami-malowane.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej