1 marca tarnowska PWSZ zmieni nazwę

8 lutego 2022 , Tagi: ciekawostka , nauka

Już nie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a Akademia Nauk Stosowanych. Tak od pierwszego marca będzie nazywała się największa tarnowska uczelnia. Umożliwiło to podpisane na początku tego roku przez Ministra Edukacji i Nauki rozporządzenie.

Jak mówi rzecznik tarnowskiej uczelni Piotr Kopa, to efekt wieloletnich starań. Placówka znalazła się w gronie kilku szkół wyższych w Polsce, które od pierwszego marca zyskają nową nazwę.

– Z dniem pierwszego marca 2022 roku nazwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie będzie brzmieć Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie. Znaleźliśmy się w gronie pierwszych sześciu polskich szkół PWSZ, które zmienią nazwę i staną się Akademiami.

znacza to, że studenci, którzy obronią swoje prace dyplomowe po 1 marca, ukończą Akademię, a nie jak wcześniej Wyższą Szkołę Zawodową.

Aby tarnowska uczelnia zyskała status Akademii musiała spełnić szereg warunków. Była wśród nich między innymi liczba studentów, których musi być 250, z czego 100 musi się kształcić na studiach stacjonarnych. Ponadto szkoła musi prowadzić studia pierwszego lub drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie na co najmniej 5 kierunkach.

Więcej: https://www.rdn.pl/news/1-marca-tarnowska-pwsz-zmieni-nazwe

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej