Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXIX Warsztaty Muzyki Kameralnej Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci

4 marca 2023 - 18 marca 2023

Darmowy

Lusławice po raz kolejny staną się domem dla Warsztatów Muzyki Kameralnej Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – projektu szczególnie wpisującego się w misję Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Od 4 do 18 marca spotkają się tu trzy pokolenia: utalentowana młodzież z całej Polski, doświadczeni i cenieni w środowisku muzycznym Pedagodzy oraz aktywni, profesjonalni muzycy – absolwenci programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zrzesza artystów, naukowców, badaczy i studentów, którzy wierzą, że rozwój talentów i pasji młodych ludzi to sprawa ważna dla całego społeczeństwa. Od 1993 r. Fundusz organizuje bezpłatne warsztaty dla najbardziej uzdolnionej młodzieży, dając im szansę na rozwój pasji i umiejętności.

O niezwykłości Warsztatów Muzyki Kameralnej, które już od 2015 roku odbywają się w Lusławicach decyduje przede wszystkim ich wielodyscyplinarna formuła. Oprócz muzyków biorą w nich udział także stypendyści zainteresowani humanistyką oraz plastycy. Uczestnicy mają do wyboru kilkanaście cykli zajęć – od wykładów i seminariów dotyczących teorii muzyki, historii, filozofii i teologii, przez warsztaty taneczne i teatralne, aż po obserwacje astronomiczne.

Dodatkowo ważną częścią warsztatów jest – w nawiązaniu do tradycji Lusławic, związanych z działalnością arian i Fausta Socyna – tzw. Szkoła Lusławicka. To cykl wykładów, warsztatów i spotkań poświęconych problematyce reformacji. Szkoła Lusławicka wychodzi także poza mury Europejskiego Centrum Muzyki – wykłady odbywają się bowiem także w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie.

Wszystko to tworzy niezwykłą atmosferę służącą poszerzaniu horyzontów, budzącą ciekawość świata i daleką od ducha rywalizacji, a sprzyjającą nawiązywaniu przyjaźni.

W ramach tegorocznych XXIX Warsztatów Muzyki Kameralnej odbędą się dwa koncerty otwarte dla publiczności. Na pierwszy z nich zapraszamy już 11 marca 2023 r. o godz. 19.00 – wystąpią Absolwenci Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: Aleksandra Świgut (fortepian), Anna Krzeszowiec (fortepian), Adam Krzeszowiec (wiolonczela), Wojciech Fudala (wiolonczela) oraz Książek Piano DUO w składzie Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek.

11 marca 2023 r., sobota, godz. 19:00

PROGRAM:

Wojciech Fudala – wiolonczela
Mieczysław Weinberg – Sonata nr 1 op. 72 na wiolonczelę solo

Adam Krzeszowiec – wiolonczela, Anna Krzeszowiec – fortepian
Francis Poulenc – Sonata na wiolonczelę i fortepian

I. Allegro – Tempo di Marcia
II. Cavatine
III. Ballabile
IV. Finale


Adam Krzeszowiec – wiolonczela, Wojciech Fudala – wiolonczela, Anna Krzeszowiec – fortepian
Alfredo Piatti – Serenada D-dur na dwie wiolonczele i fortepian

Książek Piano Duo – Agnieszka Zahaczewska-Książek i Krzysztof Książek
Maurice Ravel – Rapsodia hiszpańska

I. Prélude à la nuit
II. Malagueña
III. Habanera
IV. Feria


Fryderyk Chopin – Rondo C-dur na dwa fortepiany op. 73

Aleksandra Świgut – fortepian
Franz Liszt

Liebestraum As-dur
Gretchen am Spinnrade
Waldesrauschen

Fryderyk Chopin – Wariacje B-dur na temat arii Là ci darem la mano z opery Don Giovanni W.A.Mozarta op. 2

REZERWUJ BILETY

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert 17 marca, podczas którego wystąpią obecni stypendyści programu, prezentując opracowany w trakcie warsztatów repertuar.

REZERWUJ BILETY

Wstęp na koncerty jest wolny – wystarczy zarezerwować bezpłatną wejściówkę poprzez nasz sytem rezerwacji. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły

Start:
4 marca 2023
Koniec:
18 marca 2023
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://penderecki-center.pl/aktualnosci#54517

Inne

Odbiorcy
młodzież, dorośli