Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

TO-POLSKI Tarnów online

12 marca - 31 grudnia

TO-POLSKI TARNÓW to wirtualna opowieść o Polsce w latach 90. XX wieku na przykładzie miasta Tarnów, leżącego w południowej części kraju, u stóp Góry Św. Marcina.Tarnowem zachwycał się pisarz Roman Brandstaetter, tu urodził się Generał Józef Bem, a ostatnie dni spędził genialny wynalazca Jan Szczepanik.
Multimedialna wystawa “TOPOLSKI Tarnów. Nasze lata ’90” zniknęła już z oferty Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury, za to otrzymała drugie życie. Od teraz można ją znaleźć w internecie pod adresem www.topolskitarnow.pl.
Polska tamtych lat to szczególny okres w dziejach naszej Ojczyzny. To początki kształtowania się państwa po upadku komunizmu, powrót do nazwy Rzeczpospolita Polska, przywrócenie korony Orłu Białemu w godle. To czas przywracania do normalności tego wszystkiego, co przez pół wieku dominacji obcego, niechcianego przez Polaków systemu politycznego było wypierane, wypaczane i wyszydzane przez władze socjalistycznej Polski. Lata 90. XX w. to powrót państwa w dawnym wymiarze – z Sejmem, Senatem, Urzędem Prezydenta Rzeczypospolitej. To także czas dynamicznych zmian i tworzenia samorządu lokalnego.

 

Szczegóły

Start:
12 marca
Koniec:
31 grudnia
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.topolskitarnow.pl/index.html

Inne

Odbiorcy
wszyscy