Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Subotnik, czyli sobotnie sprzątanie miasta

23 kwietnia 2022, 10:00 - 15:00

W Tarnowie odbędzie się subotnik, czyli czyn społeczny. W ramach akcji Ukraińcy mieszkający w naszym mieście i otrzymali tu pomoc planują posprzątać tereny znajdujące się w okolicy Góry św. Marcina. Sprzątanie zaplanowano 23 kwietnia.

Subotniki, czyli czyny społeczne w soboty, to tradycja niektórych krajów powstałych po rozpadzie Związku Radzieckiego. Najczęściej w ramach subotnika organizowane są różnego rodzaju prace porządkowe: zamiata są ulice, malowane są płoty, słupy i pasy na drogach, zbierane śmieci w parkach i lasach. W Tarnowie Ukraińcy postanowili posprzątać tereny znajdujące się w pobliżu Marcinki.

Koordynatorką tarnowskiego subotnika jest Zoriana Fedyniak-Wielgus, Ukrainka mieszkająca od 10 lat w Polsce. Jak tłumaczy, akcja jest symbolem wdzięczności Ukraińców dla miasta za

gościnność oraz wsparcie, jakie zostało udzielone obywatelom jej kraju. – Zaczęło się od pewnego ogłoszenia na Facebooku, gdzie Natalia Onyshchenko zapytała, czy zorganizujemy subotnik w Tarnowie. W najbliższy piątek przypada Dzień Ziemi, więc uznaliśmy, że jest to dobra okazja do zorganizowania sprzątania w Tarnowie – wyjaśnia Zoriana Fedyniak-Wielgus.

Zbiórkę uczestników wyznaczono w sobotę o godz. 10 na pętli autobusowej pod Górą św. Marcina. Każdy może dołączyć do akcji. Wystarczy stawić się o czasie na miejsce i odebrać worki i rękawiczki do sprzątania. Zebrane odpady odbierze Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2022
Czas:
10:00 - 15:00
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Subotnik-czyli-sobotnie-sprzatanie-miasta

Miejsce

Góra św. Marcina
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map

Inne

Odbiorcy
wszyscy