Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piotr Kukla Qkla „Peryferie percepcji II” – wystawa malarstwa

16 maja 2020, 18:30 - 20 czerwca 2020, 18:00

Wirtualny wernisaż 16.05 (sobota), g. 18:30 / Międzynarodowa Noc Muzeów

Transmisja wernisażu online na kanale YouTube BWA i Facebooku:

https://www.youtube.com/channel/UC_n5KP2n8pbGOi5eoA4IevA

https://pl-pl.facebook.com/bwatarnow/

Wystawa będzie dostępna dla publiczności z zachowaniem aktualnych przepisów od wtorku 19.05.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie / Pałacyk Strzelecki

ul. Słowackiego 1

wstęp wolny

Prezentowane na wystawie obrazy powstały w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Praca nad każdym z nich to ciąg nieustających eksperymentów, trwające miesiącami procesy mające na celu badanie możliwości struktur i materii. Obok tradycyjnych materiałów często używałem farb przemysłowych, nie chciałem aby czynnik technologiczny był dominujący, ale chcąc nie chcąc niektóre rozwiązania znacząco wpłynęły na fakturę płaszczyzn czy też nietypowe efekty kolorystyczne. Choć generalnie są to obrazy abstrakcyjne, jednakże wiele z nich inspirowanych było konkretnymi miejscami i zdarzeniami. Wystawa stylistycznie jest zupełnie niespójna, oprócz jednego cyklu na który składa się siedem obrazów, pozostałe są diametralnie do siebie nieprzystające, ale wydaje mi się, że przez to udało mi się uniknąć monotonii, która często towarzyszy wystawom tematycznym.

Peryferie percepcji II” to kontynuacja trwającego od początku lat 90-tych XX wieku autorskiego projektu badawczego oscylującego wokół tworzenia fuzji dwóch wiodących nurtów malarstwa, informelu oraz abstrakcji geometrycznej.

ZASADY BEZPIECZNEGO ZWIEDZANIA
W obu miejscach będą obowiązywały te same zasady umożliwiające bezpieczne zwiedzanie zarówno naszej publiczności, jak i pracownikom:
– ograniczona ilość zwiedzających w jednym czasie: wystawa na parterze Pałacyku Strzeleckiego 9 osób, na piętrze 3 osoby, na wystawie na dworcu PKP 4 osoby,
– kierunkowe zwiedzanie ograniczające kontakt osób wchodzących z wychodzącymi
– zwiedzający muszą mieć zasłonięte usta i nos,
– przy wejściu do galerii będzie można skorzystać ze środka dezynfekującego dłonie,
– punk kasowy oddzielony pleksi, obsługa w przyłbicach.

BEZPŁATNE WYSTAWY DO POŁOWY CZERWCA

Dodatkowo, w celu minimalizacji kontaktu dotykowego, wystawy do połowy czerwca b.r. będą udostępnione bezpłatnie, bez biletów.

„Bardzo bezpieczne zwiedzanie” – DODATKOWA MOŻLIWOŚĆ
Umożliwiamy także dodatkową opcję „Bardzo bezpieczne zwiedzanie” – bezpłatna możliwość rezerwacji wystawy na indywidualne zwiedzanie, przygotowaną z myślą o osobach wrażliwych lub/oraz z grup podwyższonego ryzyka.
Rezerwacji na zwiedzanie wystaw w Pałacyku można dokonać pisząc maila na adres: edukacja@bwa.tarnow.pl, w budynku dworca PKP: rekas@bwa.tarnow.pl lub telefonicznie pod numerem: 606146520.

GODZINY OTWARCIA WYSTAW
Wystawy w Pałacyku Strzeleckim można będzie oglądać w obowiązującym już „czasie letnim”, od wtorku do piątku od 11:00 do 18:00 i w niedziele od 12:00 do 19:00. Wystawa w budynku PKP będzie dostępna od wtorku do piątku i w niedziele od 9:00 do 16:00.

 

Szczegóły

Start:
16 maja 2020, 18:30
Koniec:
20 czerwca 2020, 18:00
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
http://www.bwa.tarnow.pl/1,827,wystawy,piotr-kukla-qkla---peryferie-percepcji-ii.html

Miejsce

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Słowackiego 1
Tarnów, małopolskie Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888820-21
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy