Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Patrioci. Żołnierze. Żydzi” -wystawa

28 maja 2023, 10:00 - 18:00

|Powtarzające się wydarzenia (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie powtarza się co 1 tygodni/tydzień do 9 czerwca 2023 zaczynając się o 10:00am w niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota.

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Patrioci. Żołnierze. Żydzi” i konferencję prasową, 19 maja o godzinie 10.00 na Placu Rybnym w Tarnowie (obok Bimy Starej Synagogi).

„Patrioci. Żołnierze. Żydzi” – to nowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej. Zostanie ona udostępniona zwiedzającym od 19 maja do 9 czerwca 2022 roku na Placu Rybnym w Tarnowie (obok Bimy Starej Synagogi).

Przygotowana ekspozycja prezentuje sylwetki Żydów walczących o niepodległość i granice Polski w latach 1914–1921 oraz ich późniejsze losy. Jak zaznaczył we wprowadzeniu do wystawy prezes IPN dr Karol Nawrocki – wielu z nich czuło się dziećmi jednej polskiej Ojczyzny.

Projekt edukacyjny został stworzony w oparciu o nowoczesne rozwiązania w zakresie nauczania historii. Wystawa ma postać mobilnego pawilonu ekspozycyjnego. Dzięki interaktywnym ekranom i narracji lektora zwiedzający będą mogli zapoznać się z wieloma niezwykłymi i nieznanymi historiami bohaterów naszej wspólnej walki o niepodległość, a później jej obrony.

Ekspozycja została przygotowana w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i ukraiński

Szczegóły

Data:
28 maja 2023
Czas:
10:00 - 18:00
Kategoria wydarzenia:

Miejsce

Plac Rybny
Tarnów, małopolskie 3-100 Polska + Google Map

Inne

Odbiorcy
wszyscy