Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„60+ Kultura”

29 września 2019, 10:00 - 16:00

Darmowy

W weekend 28-29 września odbędzie się kolejna edycja akcji pod hasłem „60+ Kultura”. Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Jego adresatami są odbiorcy powyżej 60 roku życia – szczególna grupa docelowa, która często spotyka się z utrudnionym dostępem do oferty kulturalnej. 

Akcja ma przyczyniać się do zmniejszania tej bariery. Podczas jednego weekendu, seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną kwotę skorzystać z oferty kin, muzeów,  teatrów, filharmonii i oper. Otwarcie na starszą metrykalnie publiczność wiąże się z wielkim potencjałem społecznym, ale też promocyjnym.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie dołącza się do tej akcji. W dniu 29 września września zapraszamy wszystkich seniorów do naszych oddziałów i filii w Tarnowie:

  • Siedziba, Rynek 3

Nieodpłatny wstęp na ekspozycje czasowe: „Przerwana historia. Polski system monetarny na przestrzeni dziejów” oraz „W świecie barw. Malarstwo Tetsuro Kimury”

  • Ratusz – Galeria Sztuki Dawnej, Rynek 1

Nieodpłatny wstęp na ekspozycję stałą „W kontuszu i przy szabli”, możliwość wejścia na wieżę ratuszową w promocyjnej cenie – 5 złotych

  • Galeria „Panorama”, pl. Dworcowy 4

Nieodpłatny wstęp na wystawę stałą, prezentującą fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej” – wielkoformatowego płótna, przedstawiającego bitwę pod Sybinem, namalowanego przez grupę polskich i węgierskich malarzy pod kierunkiem Jana Styki. Dodatkowo dla grup zorganizowanych (min. 4 osoby), po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 48 784 912 326), możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dot. „Panoramy” i malowanie odlewów gipsowych mauzoleum gen. Józefa Bema.

Szczegóły

Data:
29 września 2019
Czas:
10:00 - 16:00
Koszt:
Darmowy
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://nasz-tarnow.pl/muzeum-okregowe-w-tarnowie-po-wakacjach/

Miejsce

Muzeum Okręgowe
Rynek 20-21
Tarnów, małopolskie 33-100
+ Google Map
Telefon:
14 6212149
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Inne

Odbiorcy
wszyscy