ŚDM: Co czeka parafie w 2016 roku?

10 listopada 2015 , Tagi: ŚDM

Jak będzie wyglądał tak zwany tydzień misyjny w parafiach i co już planują komitety parafialne?

Na te pytania odpowiadano podczas dnia skupienia dla parafialnych komitetów ŚDM, które przyjechały do Tarnowa z czterech okręgów północnej części diecezji.

Warsztaty dotyczyły spraw logistycznych, finansowych, wolontariatu, współpracy z mediami. Mówiono również o programie tygodnia misyjnego poprzedzającego spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem.

– Istotne jest to, żeby w parafii działała prężnie grupa młodzieżowa, żeby tworzyć lub umacniać duszpasterstwo młodych, żeby to nie była tylko jednorazowa akcja związana z Światowymi Dniami Młodzieży– mówią panowie Roman i Kazimierz z Lisiej Góry.

A jak będzie wyglądał ramowy plan tygodnia misyjnego, który poprzedzi bezpośrednie dni spotkania z papieżem Franciszkiem?

20 lipca 2016, środa

Przyjazd do parafii i zakwaterowanie pielgrzymów

21 lipca 2016, czwartek

Dzień turystyczny

22 lipca 2016, piątek

Dzień pielgrzymkowy

23 lipca 2016, sobota

Dzieło miłosierdzia na rzecz wspólnoty lokalnej i Diecezjalny Dzień Wspólnoty

24 lipca 2016, niedziela

Eucharystia i czas dla rodziny, Apel Jasnogórski

25 lipca 2016, poniedziałek

Pożegnanie w parafiach i wyjazd do Krakowa

 

http://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/item/2980-sdm-co-czeka-parafie-w-2016-roku

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej