Przystanek Mickiewicza 4 – Ireneusz Pastuszak
Zapraszamy na Przystanek Mickiewicza 4. Jest to cykl rozmów z aktorami i aktorkami, którego pomysł zrodził się z okazji jubileuszu 70-lecia tarnowskiej sceny.
W pierwszym publikowanym materiale, spotykamy się z Ireneuszem Pastuszakiem, który gra rolę Radosta w spektaklu „Śluby Panieńskie” oraz Leni Riefenstahl w spektaklu „Bunkier” w nadchodzących majowych propozycjach.
Te rozmowy, to często bardzo osobiste opowieści o teatrze, nieprzewidywalnych zakrętach losu i niezwykłych spotkaniach artystycznych. Jest w nich śmiech i wzruszenie. Jest spory kawałek historii tarnowskiej sceny i indywidualnych ludzkich historii. Dziękując bohaterkom i bohaterom tych spotkań za otwartość i zaufanie, a teatrowi za życzliwe wsparcie, zapraszam Państwa do ich wysłuchania, i mam nadzieję, że będzie to wartościowy, dobry czas. Dla mnie taki był – mówi Monika Faron.
Reżyser, poeta, działacz społeczny i doświadczony aktor tarnowskiego teatru – Ireneusz Pastuszak. Dowiadujemy się z rozmowy m.in. o jego bogatym życiu zawodowym, w którym działał między innymi jako niedoszły architekt, krawiec sukni ślubnych i garniturów a nawet drwal. Na dodatek w swojej przeszłości wystąpił w chorzowskim musicalu na jednej scenie z Małgorzatą Ostrowską, mimo oporów do śpiewu o których mówi. Aktor opowiada również o swojej ostatniej premierze, spektaklu „Bunkier”, w której wciela się w postać kobiecą: Leni Riefenstahl, artystki, autorki filmów propagandowych III Rzeszy.
Link do rozmowy: https://youtu.be/vt1oukQFj5Q
Ireneusz Pastuszak zagra w najbliższym czasie w spektaklach „Śluby Panieńskie” w reż. Wojciecha Malajkata 10 i 11 maja o godz. 18.00 oraz w spektaklu „Bunkier” w reż. Filipa Gieldona 16 maja o godz. 17.30 i 18 maja o godz. 19.00 na Scenie Underground w tarnowskim teatrze.
Na hasło „KLARA” bilety normalne 20% taniej w kasie teatru oraz online na spektakl „Śluby Panieńskie” 10 i 11 maja!
Rezerwacja i sprzedaż biletów – Biuro Promocji i Organizacji Widowni:
tel. 14 688 32 87, 784 976 025 lub 668 323 998. Bilety online: tarnowski-teatr.bilety24.pl
Serdecznie zapraszamy!
Fot. Paweł Topolski
Więcej: https://teatr.tarnow.pl/aktualnosci/przystanek-mickiewicza-4-ireneusz-pastuszak/