Górale zdominowali “Wielkie Odkrywanie Małopolski”. Wyniki plebiscytu i zdjęcia atrakcji

23 grudnia 2009 , Tagi: Podhale24.pl

Wielka gala, podsumowująca plebiscyt odbyła się w ośrodku wypoczynkowym Wellness “Kinga” w Czorsztynie. Ta właśnie gmina, jako zdobywca Grand Prix ubiegłorocznego plebiscytu, zgodnie z tradycją była gospodarzem tegorocznej edycji imprezy. Jej cel od dziesięciu lat pozostaje ten sam – wyłonić i promować najciekawsze i najbardziej wartościowe oferty dla turysty goszczącego w Małopolsce.
Choć w tym roku Grand Prix plebiscytu, przyznane przez kapitułę pod przewodnictwem wicemarszałka Małopolski, Leszka Zegzdy, przypadło Tarnowowi, górale zgarnęli najwięcej nagród i wyróżnień. Ich przedstawiciele znaleźli się we wszystkich plebiscytowych kategoriach. I tak: wyróżnienie w kategorii “miejscowość” zdobyły: gmina Łapsze Niżne i miasto Szczawnica; w kategorii “baza noclegowa” – pensjonat Nowak w Łapszach Niżnych; w kategorii “baza gastronomiczna” – karczma U Polowacy w Szczawnicy i restauracja Dwór w Niedzicy, należąca do Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA, a w kategorii “gospodarstwo agroturystyczne” – Stachurówka Leszka Stachury w Kacwinie. To nie wszystko. Specjalne wyróżnienie kapituły plebiscytu otrzymały tężnie solankowe w Rabce-Zdroju.
W sumie, spośród 22 nagród i wyróżnień z całej Małopolski, aż dziesięć trafiło na Podhale.
Laureaci dla P24:
Sylwester Pytel, wójt gminy Bukowina Tatrzańska: – Jako wójt Gminy Bukowina Tatrzańska obsypanej wyróżnieniami w tegorocznym Plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski jestem dumny, że to nasza Gmina uchodzi za atrakcyjną turystycznie – jeśli nie najatrakcyjniejszą w Małopolsce. Wyróżnienia dla Termy i Sabałowych Bajań nie są dla mnie zaskoczeniem. Poziom jaki reprezentują jest bardzo wysoki a frekwencja na basenach i na festiwalu przeszła oczekiwania. Właśnie baseny termalne oraz Tatry z Morskim Okiem i znakomite ośrodki narciarskie i imprezy organizowane przez Bukowiańskie Centrum Kultury DOM LUDOWY to największe atrakcje gminy. Specjalne wyróżnienie dla Białki Tatrzańskiej jest dla mnie szczególnie miłe ponieważ mieszkam tam i zawsze marzyłem i robiłem co mogłem, aby Białka została zauważona na turystycznej mapie Małopolski i całego kraju. Teraz nie muszę nikomu tłumaczyć gdzie leży Białka Tatrzańska, a kiedyś to było konieczne.
Ewa Przybyło, burmistrz Rabki-Zdroju: – Bardzo się cieszę, że Rabka-Zdrój odzyskuje swoją sławę. Ludzie, którzy wracają do nas po latach mówią, że Rabka z dnia na dzień pięknieje. Konkurs Wielkie Odkrywanie Małopolski potwierdził, że Rabka jest postrzegana jako miasto bardzo atrakcyjne, a oddana do użytku w czerwcu 2009 roku tężnia solankowa i pijalnia wód mineralnych stały się wielką atrakcją miasta.
Grzegorz Niezgoda, burmistrz Szczawnicy: – Bardzo się cieszę ze również w tym roku Szczawnica znalazła się wśród grona miejscowości wyróżnionych w finale plebiscytu “Wielkie Odkrywanie Małopolski”. W zeszłym roku to właśnie nam przypadło w zaszczycie organizować wspaniałą uroczystość rozdania nagród, jako laureatowi plebiscytu w roku 2007, gdzie przekazaliśmy tytuł do gminy Czorsztyn. Tysiące gości, turystów i kuracjuszy odwiedzających corocznie Szczawnicę dają w ten sposób świadectwo pozytywnych zmian, jakie zachodzą w naszym uzdrowisku. Jak wskazuje sama nazwa plebiscytu, oddający głos na Szczawnicę co roku odkrywają ją na nowo. Odkrywają nowe jej oblicze, odkrywają nowe usługi i atrakcje, odkrywają nowy produkt, jaki oferuje ona swoim gościom. Mamy jeszcze wiele do pokazania i jeszcze więcej do zaoferowania, więc tym bardziej zachęcamy wszystkich do dalszego odkrywania Uzdrowiska Szczawnica.
Paweł Dziuban, wójt gminy Łapsze Niżne: – Cieszę się ogromnie, iż gmina Łapsze Niżne po raz kolejny odnosi sukces w tak prestiżowym konkursie. Uzyskujemy po raz kolejny wyróżnienie w zakresie najbardziej atrakcyjnych miejsc Małopolski. Mając na uwadze fakt, iż jeszcze nie tak dawno, bo 15 lat temu, gmina miała wciąż dominujący charakter rolniczy, teraz, po wynikach tego konkursu, gdzie uzyskała trzy wyróżnienia w kategoriach: gmina, agroturystyka i baza noclegowa, możemy stwierdzić, iż stajemy się mekką dla tych, którzy chcą wypocząć w spokoju i pięknym miejscu. Nie muszę przypominać, że naszymi ogromnymi atutami są góry, ale też możliwość wypoczynku nad wodą przy uprawianiu sportów wodnych. Gmina, czysta ekologicznie, dysponuje oprócz przepięknego krajobrazu, spektakularnymi miejscami do zwiedzania jak zamek “Dunajec” w Niedzicy czy kościoły z okresu średniowiecza. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na gminę Łapsze Niżne, na bazę noclegową oraz agroturystykę. Bardzo ważnym dla nas zadaniem jest promocja regionu i – jak państwo widzicie – czynimy to doskonale. W tym miejscu gorąco dziękuję wszystkim pracownikom za pracę na rzecz promocji regionu, a szczególnie pani Dorocie Wasielak – młodszemu referentowi ds. obsługi sekretariatu i promocji gminy.
Joanna Jaróg, dyrektor sprzedaży i marketingu ZEW Niedzica SA: – Cieszymy się z kolejnego sukcesu, jaki spotyka Centrum Turystyki i Rekreacji przy Zespole Elektrowni Wodnych w Niedzicy. Obecna nagroda – jak również te z okresów poprzednich – świadczą, że jakość naszej oferty, w tym przypadku gastronomicznej, spełnia oczekiwania naszych klientów. Mocne strony restauracji Dwór to z pewnością serwowane potrawy oraz swoisty klimat, jaki stwarzają wnętrza tej restauracji zlokalizowanej w urokliwym miejscu Pienin.
Leszek Stachura, właściciel gospodarstwa agroturystycznego Stachurówka w Kacwinie: – Jestem mile zaskoczony z otrzymanego wyróżnienia. Chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy oddali swój głos na mój obiekt. Zapraszam serdecznie zarówno tych, których miałem przyjemność gościć w moim domu, jak i tych, którzy jeszcze nie skorzystali z mojej oferty.
Łukasz Nowak, właściciel pensjonatu Nowak w Łapszach Niżnych: – Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nasz pensjonat. Przyznam, że jesteśmy mile zaskoczeni tym wyróżnieniem. Tym bardziej, że nasz pensjonat działa zaledwie półtora roku. Dołożymy wszelkich starań, aby goście, którzy nas będą odwiedzać dobrze wypoczęli i mile spędzili czas.
Wojciech Klimek, właściciel karczmy U Polowacy w Szczawnicy: – Cieszymy się bardzo z wyróżnienia w plebiscycie dla naszej karczmy. Dziękujemy za uznanie i docenienie naszej kuchni, w której dominują potrawy regionalne, z dziczyzny i baraniny. Nazwa “U Polowacy”, co w gwarze góralskiej znaczy – u myśliwych, jak również wystrój, bogaty w trofea myśliwskie, jest przejawem mojego zainteresowania myślistwem. Cała moja rodzina z sercem i entuzjazmem pracuje, aby klienci byli zadowoleni z naszych usług, powracali do nas i innym polecali naszą kuchnię. Niespełna dwa lata temu rozpoczęliśmy naszą działalność, jest nam więc niezmiernie miło, że już na jej początku zostaliśmy wyróżnieni przez naszych klientów.
Plebiscyt poprzedziły małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki, podczas których przyznano nagrody i odznaczenia osobom i instytucjom, promującym tę branżę w Małopolsce. Wśród nich również nie zabrakło reprezentantów Podhala.

podhale24.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej